20 Ocak 2021 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhanspor taraftarları kızgın…

Ceyhanspor taraftarları kızgın…

Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel amatör Ligleri bitimine 4 maç varken olduğu gibi tescil ederek grup liderlerini bir üstteki 3. lige çıkartma kararı alarak bir skandala imza attı.

Bölgesel Amatör Lig 5. grupta mücadele eden temsilcimiz Ceyhanspor bitimine 4 hafta kala birincinin 2 puan gerisinde 53 puanla 2’nci durumda iken ligler ertelendi. Bu ertelemenin ardından aylar sonra toplanan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu bir karar alarak kalan 4 maçın oynanmamasına ve grup liderlerinin bir üst lige çıkarılmasına karar vererek bir skandala imza attı.

TFF’nin açıklamasının ardından bir toplantı düzenleyen taraftarlar ve yöneticiler birer açıklama yaparak bu kararı protesto ettiler. Toplantıya Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ve bir önceki seçilmiş Belediye Başkanı Kadir Aydar, Ceyhan Spor Kulüp Başkanı İlker Önük, Ceyhan Kent Konseyi Başkanı Selahattin Güler, Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aydar, Ceyhan Ticaret Odası Meclis Başkanı Kasım Önük, Lokantacılar Odası Başkanı Fikret Yılmaz, Bakkallar Odası Başkanı Ahmet Tontu ve bir çok siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum örgütü başkanları katıldılar. Katılımcılar karar ile ilgili kesinlikle kabul edilir değildir, Bu haksızlıktır diyerek tepki gösterdiler.

Başkan Erdem’’Ceyhanspor Halkın Takımıdır Ceyhasporumuza Sahip Çıkalım’’

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Dün Türkiye Futbol Federasyonu’nun Ceyhansporumuz için verdiği haksız karar karşısında hepimiz büyük üzüntü yaşadık. Bir üst lige çıkmayı beklerken, şampiyonluk hayalleri kurarken verilen bu kararı son derece yanlış bulduk. Türkiye Futbol Federasyonu neredeyse koca bir sezon boyunca, tam 11 hafta lider olan Ceyhansporumuzu, bir üst lige çıkarmayarak bizleri hem çok şaşırtmış hem de çok üzmüştür. Takımımızla, teknik heyetimizle taraftarlarımızla birlikte tüm karşılaşmalara gitmiş biri olarak, verilen tüm mücadelelerin çok yakın şahidi olarak, önceki dönem Ceyhanspor Kulüp Başkanı ve Ceyhan Belediye Başkanı olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na buradan seslenmek istiyorum.Lütfen Ceyhansporumuzun emeğinin karşılığını verin. Lütfen bu yanlıştan dönün. Türkiye Futbol Federasyon yetkililerinin bu yanlış ve haksız kararı düzelteceklerine inanıyorum. Şunu unutmayalım ki, Ceyhanspor halkın takımıdır. Ceyhasporumuza sahip çıkalım” ifadelerini kullandı.

Bir Önceki Ceyhanın seçilmiş Belediye Başkanı Kadir Aydar Bir Hikaye ile konuyu özetledi ve taraftarlardan alkış aldı.

Aydar konuşmasında; “Eski günlerde bir ülke varmış. Bu ülkede geleneklere göre kocaman bir çan varmış. Bu çan biri öldüğü zaman çalarmış. Halktan biri olduğu zaman bu çan bir kere çalarmış, asil biri öldüğü zaman iki kere, padişahın yakını öldüğü zaman üç kere, padişah öldüğü zamanda bu çan dört kere çalarmış. Bir gün bu ülkede bir mahkeme kurulmuş. O mahkemede suçsuz biri yargılanmış ve haksız yere bir ceza almış. Halk mahkemeden çıkıp evlerine giderken, kocaman bir ses duymuş çan çalmış. Çan bir kere çalınca insanlar halktan biri öldüğünü anlamış. Ama çan bir kez daha çalmış. İnsanlar asil biri öldüğünü zannetmişler. Ama çan bir kez daha çalmış, padişah öldü demiş. Çan bir kez daha çalmış herkes ne anlama geldiğini bilmeden, birbirlerine merakla sormuş. Padişahtan daha büyük ne olabilir ki, çanın çaldığı o meydana herkes gitmiş. Oradaki adama sormuşlar. Padişahtan daha büyük ne ki bu çan beş defa çaldı demiş. Adamda şunu söylemiş. Adalet öldü demiş” dedi.

Başkan Önük “En Büyük Gücümüz Taraftarımız”

Ceyhan Spor Kulüp Başkanı İlker Önük ; “ Dün toplanan Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu, skandal bir karara imza atmış ve Ceyhansporumuzun hakkını adeta gasp etmiştir. Bildiğiniz üzere 2019/2020 sezonunu tam 11 hafta lider olarak sürdürdük. Ancak önce seyircisiz bir maç oynamak zorunda bırakıldık ve 2 puan kaybettik. Ardından TFF’nin şampiyonluğunu tescil ettiği İçel İdmanyurdu ile evimizde oynayacağımız maçı göz önünde bulundurmadan şampiyon olmamızı engellemelerini hayretler içerisinde öğrendik.11 hafta boyunca lider olmamızı ve verdiğimiz emekleri hiçe sayan TFF’ye karşı aynı duruma maruz bırakılan diğer kulüp başkanlarımızla birlikte haklarımızı sonuna kadar arayacağız. Tüm belgelerle TFF Tahkim Kurulu’na gerekli itirazımızı yapacağız. Bu açıklanan yanlış kararın onaylanmadan düzeltilerek değişeceğine inancımız tamdır. Büyük Ceyhanspor taraftarlarımızdan, kıymetli halkımızdan Ceyhan’ın milli takımı olan Ceyhanspor’a sahip çıkmanızı istiyoruz. En büyük gücümüz taraftarlarımızdır.Yapılan bu haksızlığa gelin hep birlikte dur diyelim” ifadelerini kullandı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Sevgilisinin darbettiği kadın önce soyuldu sonra otomobilden atıldı…

Erkek arkadaşıyla park halindeki otomobilde tartışan kadın, darbedilip araçtan atıldı. Merkez Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi’nde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir