2 Aralık 2023 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / CEYHAN’NIN KURTULUŞ YILI…

CEYHAN’NIN KURTULUŞ YILI…

CEYHAN’IN GURUR GÜNÜ… Ceyhan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü, düzenlenen törenle kutlandı. 6 Ocak Ceyhan’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 93. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen törende ilk olarak Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk anıtına, Kaymakam Mustafa Ünlüsoy, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Murat Kütük ve Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk sırasıyla çelenk sundu.

Yağan sağanak yağmur nedeniyle programa Yarsuvat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi‘nde devam edildi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, 6 Ocak 1922’de Ceyhan’da verilen kurtuluş mücadelesine katılan ve ebediyete göç etmiş tüm kahramanları saygı, sevgi ve minnetle bir kez daha andıklar”
Başkan Alemdar Öztürk konuşmasında, “ Mehmet Akif Ersoy’un dediği gibi ‘Allah bu millete bir daha istiklal marşı yazdırmayı nasip etmesin.’ Bundan 23 yıl önce güzel Ceyhan’ımızı Fransız işgalinden kurtararak emsali görülmemiş bir kahramanlık örneği ile destanlaşan tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyoruz. Anadolu toprakları üzerine kurulan bağımsız Türkiye Cumhuriyeti devletini bizlere kazandıran başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete göç eden tüm kahramanlarımıza Allah’tan bir kez daha rahmet diliyoruz. “ dedi.
“Türkiye’nin 2023 yılı hedefi içersinde Ceyhan en önemli enerji merkezlerinden biri olmaya namzettir.” Diyen Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan’ın hak ettiği yere gelebilmesi için canla başla çalışacaklarını söyled
Kentsel dönüşümle birlikte büyük bir değişimi başlatarak daha yaşanılabilir bir Ceyhan oluşturmayı hedeflediklerini belirten Başkan Alemdar Öztürk, “ tabi bu güzellikleri gerçekleştirmek için birliğimizi ve beraberliğimizi korumamız, devam ettirtmemiz gerekmektedir. Bu konuda biz üzerimize düşeni yapacağız, herkes üzerine düşeni yaparsa inşallah 2023 yılı büyük Türkiye’sini hep birlikte inşa etmiş olacağız.” Diye konuştu.

Günün anlam ve önemini belirten şiirlerin okunmasının ardından çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Seyhan’da “Psikolojik Şiddet Ve Genç Kadınlar” Söyleşisi…

  Seyhan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Adana Soroptimist Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen …

“Seyhan’da Yenilik Zamanı”

  Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı, İnşaat Mühendisi, 26. Dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, …

Başkan Kocaispir Şantiyede İşçilerle Buluştu…

  Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, şantiye tesislerinde görev yapan belediye çalışanıyla kahvaltıda buluştu. Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir