25 Mayıs 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da Ramazan Etkinlikleri…

Ceyhan’da Ramazan Etkinlikleri…

Ceyhan belediyesi tarafından Namık Kemal mahallesindeki konser alanında düzenlenen ve Konya usulü iftar yemeklerinin sunulduğu iftar sofrası programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Program öncesi Kuran-ı Kerim tilaveti okundu, dualar edildi; ezanın okunmasıyla birlikte oruçlar açıldı. İftar yemeğinden önce kısa bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, ” Başı Rahmet ortası mağrifet ve sonu ise Cehennemden kurtuluş olan mübarek ramazan ayının milletimize hayırlı olmasını Allahtan niyaz ederim. “Rabbül âlemin, iftarımıza büyük ilgi göstererek bizlere manevi katkı sağlayan tüm Ceyhanlı hemşerilerimden razı olsun.”dedi. Başkan Öztürk yola çıktığımızda sizlere ne söz verdiysek bir.bir yerine getirmenin gurur ve sevincini yaşıyoruz diye ifade etti.

Başkan Alemdar Öztürk, kentsel dönüşüm projesinin resmi gazete yayınlanmasının Ceyhan’da büyük heyecan uyandırdığını ifade ederek “30 Mart seçimleri öncesi verdiğimiz en büyük sözlerden biri olan ve 3 etaptan oluşan kentsel dönüşüm projesinin hayata geçiyor olması ortaya koyduğumuz iradenin tecellisidir. İlçemiz Türlübaş, Konakoğlu, Kaltakiye, Aytemiroğlu ve Civantayak mahalleri sınırları içersinde bulunan 270 dönümlük alanda kentsel dönüşüm projesi hazırlamıştık. Sayın Cumhurbaşkanımızın da imzasının ardından 20 Kasım 2014 tarih ve 29181 sayılı resmi gazete yayımlanarak yürürlüğe girdi. Allah’ın izniyle içersinde işyeri, rekreasyon alanları, otoparklar, spor ve gezi alanları ile alış veriş merkezlerinin de bulunduğu kentsel dönüşümü Ceyhan’da başlatmanın gurur ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.” dedi.

Ceyhan’da ilk etapta orta ve alt kesime hitap edecek olan 500 konutluk TOKİ projesini gerçekleştireceklerini belirten Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk,
“projemizin 500 konutluk ilk ayağını Ceyhan’ın kuzey girişinde, şehir stadının karşı alanına düşen 90 dönümlük arazide gerçekleştireceğiz. Söz konusu arazinin TOKİ’ye devrenin ardından alt ve orta gelir seviyesine hitap eden içersinde otopark, yeşil alan ve sosyal kullanım alanlarının da bulunduğu 500 konutluk projeyi, Allah’ın izniyle 2017 yılında vatandaşlarımızla buluşturacağız. “ dedi.

Başkan Alemdar Öztürk konser alanı diye bilinen bu alanımızı Allahın izniyle antik tiyatro yapmak için projelerimizi hazırlayıp ihaleye çıkardık Allahın izniyle gelecek yıl ve bir dahaki yıllarda bu alanımızda Antik tiyatro yapılmış olarak sizlerle buluşmaya devam edeceğiz dedi. İftar programının ardından sahne alan Talha Bora Öge, Halk müziği sazları eşliğinde gerçekleştirdiği şiir ve müzik dinletisiyle Ceyhanlı vatandaşlara anlamlı saatler yaşattı. Programa 17-18 dönem Konya Milletvekili Kadir Demir. Belediye meclis üyleri. Muhtarlar. STK’lar. Oda ve dernek başkanları ile birlikte yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu…

Yalnız yaşayan ve sağ kolundan engelli olan Bülent Çetin (54), evinde ölü bulundu.Olay, Merkez Seyhan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir