2 Aralık 2023 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da nevroz kutlaması…

Ceyhan’da nevroz kutlaması…

NEVRUZ BAHAR BAYRAMI CEYHAN’DA KUTLANDI

Ceyhan’da, kaymakamlık tarafından düzenlenen nevruz kutlamasında protokol ateşin üzerinden atladı, örste demir dövdü.

Altı Ocak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesindeki kutlamaya Kaymakam Mustafa Ünlüsoy, Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, protokolün diğer temsilcileri, bazı sivil toplum temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda bir konuşma yapan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Nevruz bayramının Orta Asya’dan bu yana bin yılardır süregelen baharın müjdecisi bir bayram olduğunu vurguladı.
Alemdar Öztürk,“ yakılan Nevruz ateşinin, ocaklara düşen ateşi söndürmeye; dövülen demirin de milletimizin birlik ve beraberliğini daim etmesine vesile olmasını Rabbül Alemin’den diyorum.” dedi.

Kaymakam Mustafa Ünlüsoy ise konuşmasında, Nevruz’un Türk Milletinin geleneksel bir bayramı olduğunu vurgulayarak “ Nevruz, milletimizi birbirine bağlayan, güzel vatanımızda el ele ayrı gayrı demeden birbirine kenetleyen bolluğun ve bereketin sembolü milli bir bayramdır. Nevruz’un ülkemizde ve dünyada güzelliklere ve barışa vesile olmasını diliyorum.” dedi.

Daha sonra Nevruz’la ilgili çeşitli şiirler okundu, folklor gösterileri yapıldı, öğrenciler tarafından çeşitli yarışmalar gerçekleştirildi. Âşık ve Maşuk gösterisi yapıldı.

Programda Kaymakam Mustafa Ünlüsoy, Belediye Başkanı Alemdar Öztürk ve protokol birlikte örste demir dövdü; yakılan Nevruz ateşinin üzerinden atladı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Seyhan’da “Psikolojik Şiddet Ve Genç Kadınlar” Söyleşisi…

  Seyhan Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve Adana Soroptimist Kulübü işbirliği ile gerçekleştirilen …

“Seyhan’da Yenilik Zamanı”

  Seyhan Belediye Başkan Aday Adayı, İnşaat Mühendisi, 26. Dönem Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, …

Başkan Kocaispir Şantiyede İşçilerle Buluştu…

  Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, şantiye tesislerinde görev yapan belediye çalışanıyla kahvaltıda buluştu. Başkan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir