15 Ekim 2021 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da kadınlara pembe kurdele dağıtıldı…

Ceyhan’da kadınlara pembe kurdele dağıtıldı…

Ceyhan Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri, Kadın İstihdamı Destekleme Müdürlüğü olarak 1-31 Ekim meme kanserine farkındalık yaratmak için Ceyhan’da kadınlara pembe kurdele dağıtıldı.

Meme kanserine dikkat çekmek ve toplumsal bilinç oluşturmak amacıyla Sağlık İşleri Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri, Kadın İstihdamı Destekleme Müdürlüğü olarak pazar yerlerinde kadınlara kurdele hediye etti. Ekim Ayı’nın ‘Meme Kanseri Farkındalık Ayı’ olduğunu hatırlatan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, “Bu vesileyle farkındalık oluşturmak adına Ceyhan Belediyesi olarak Kanser Erken Teşhis, konuları ile ilgili bilgilendirme yaparak Kadınları bilinçlendiriyoruz” dedi.

Ceyhanlı Kadınları Bilinçlendirmek Bizim Görevimiz”

1-31 Ekim Meme kanseri hakkında bilgi veren Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “Meme kanserinde farkındalık yaratmak için bizlerde Ceyhanlı kadınlarımızı bilinçlendirerek onların yılda bir defa tarama testlerinin olması, erken tanı hayat kurtarır diyerek onlara bilgi verdik. Sağlık İşleri Müdürlüğü Ekiplerimiz, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü Ekiplerimiz, Kadın İstihdamı destekleme Müdürlüğü ekiplerimiz farkındalık yaratmak adına kadınlarımıza pembe kurdele taktılar. Çünkü Ceyhanlı kadınlarımız bilinçlendirmek bizim görevimiz” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir