24 Şubat 2020 , Pazartesi
Son Dakika
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da Gaziler Günü kutlaması…

Ceyhan’da Gaziler Günü kutlaması…

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında ilk olarak Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Kaymakam Dr.Bayram Yılmaz ve Belediye Başkanı Kadir Aydar tarafından çelenk sunuldu ve saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşının okunmasının ardından Şanlı Bayrağımız göndere çekildi. Çelenk sunma törenine kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Şehit Yakınları, Gaziler, Siyasi Parti Temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar da katıldı.

Cumhuriyet Meydanındaki törende günün anlam ve önemini belirten konuşma Kaymakam Gürbüz Karakuş Ortaokulu Müdürü İbrahim Aydın tarafından yapıldı.

Öğrencilerin şiirler okumasıyla program son buldu.

Kaymakam Yılmaz ve protokol üyeleri Ceyhan Gazi ve Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ederek Gazilerimizin gününü kutladılar; Şehit Yakınları, Gaziler, Gazi Yakınları ve Dernek Yöneticileri ile sohbet ettiler. Dernekte, Şehitlerimiz ve Ebediyete İntikal Eden Şehitlerimizin ve Gazilerimizin Ruhları için Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Gazi ve Şehit Aileleri Derneğindeki programdan sonra ilçemiz Öğretmenevinde Gazilerimize Kaymakamlığın organizesinde ikramda bulunuldu. Öğretmenevindeki programda da Şehitlerimiz ve Gazilerimizin Ruhları için Kuran-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tarihi eser operasyonunda el yazması 3 dini kitap ele geçirildi…

Tarihi eser kaçakçılarına yönelik operasyonda el yazması 3 dini kitap ele geçirildi. İl Emniyet Müdürlüğü …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir