5 Ağustos 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da ekmeğe zam…

Ceyhan’da ekmeğe zam…

Ceyhan’da, Pandemi sürecinde en temel ihtiyaçlardan biri olan ekmeğe Fırıncılar Odasının uyguladığı zam tarifesi tepki yarattı.
Yaklaşık 8 aydan buyana 200 gr ekmeğin fiyatı 1.50 TL’den satılırken, aynı gramajda ekmeğin fiyatı 1.75 olarak, 300 gr Ramazan pidesi ise 3.50 TL olarak satılmaya başladı.
İddiaya göre Ceyhan Fırıncı Esnafı Fiyat tarifesi ile ekmeğe uygulanan zam kafaları karıştırdı. 200gr ekmek 1.75 TL, Mübarek Ramazan Ayı’nda satılacak 300 gr Ramazan Pidesinin fiyatı 2.50-2.60 TL olaması gerekirken 3.50 TL olarak açıklanması tepki yarattı. Mübarek Ramazan ayında fırınların tercih edilmesini fırsat olarak değerlendiren oda yetkilileri, Müslüman bir ülkede, Pandemi sürecine rağmen kar marjını tavana yükseltmesi fırsatçılık olarak değerlendirildi.
Vatandaşlar, bazı illerde ekmeğin daha uygun fiyatlarda satıldığını iddia ederken, fırıncılar ise yaşanan enflasyonda ekmeğe yansıtılan zammın az olduğunu savundu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Sulama kanalına düşen otomobilin sürücüsü yaralandı…

Adana’da sulama kanalına düşen otomobilin sürücüsü hastaneye kaldırıldı.Merkez Seyhan İlçesi Mavi Bulvarda Zafer Özkul’un kullandığı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir