16 Haziran 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / CEYHAN’DA AĞAÇ DİKİMİ DEVAM EDİYOR…

CEYHAN’DA AĞAÇ DİKİMİ DEVAM EDİYOR…

CEYHAN BELEDİYESİ’NİN ‘160 BİN HEMŞEHRİMİZE 160 BİN FİDAN’ KAMPANYASI DEVAM EDİYOR

Ceyhan Belediyesi tarafından başlatılan ‘160 bin hemşehrimize 160 bin fidan’ kampanyası çerçevesinde şehir merkezinin çeşitli noktalarına konan stantlarda vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtımı devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, daha önce cumhuriyetin 91. yıl dönümü nedeniyle hatıra ormanı oluşturduklarını ifade ederek etkinliğin devamında ilçede yaşayan vatandaşlara çeşitli türlerde ağaç fidanı dağıttıklarını söyledi.

Başkan Alemdar Öztürk,
“ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza ücretsiz olarak fıstık çamı, harnup, defne, mazı ve yasemen türlerinde fidan dağıtarak onların da yeşil bir Ceyhan için katkı vermelerini sağladık. Belediye olarak ilçemiz de ağaç sayısını ve yeşil alanları arttırmak için göreve geldiğimiz günden bu yana çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İnşallah 160 bin adet fidanı, 160 bin hemşehrimizle birlikte toprakla buluşturacağız. Geleceğe daha temiz ve daha yeşil bir çevre bırakmak, ağacın ve ormanın önemine dikkat çekmek açısından bu kampanyayı oldukça önemsiyoruz. Vatandaşlarımızın da gösterdiği ilgi bizleri çok mutlu ediyor. Kampanyamıza destek veren herkese ve duyarlılıklarından dolayı da Ceyhan halkımıza çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Fidan dağıtım stantlarını ziyaret ederek vatandaşa fidan dağıtan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, ağacı ve ormanı korumanın da her vatandaşın görevi olduğunu hatırlattı.

Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlar ise Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk’e duyarlılıklarından dolayı teşekkürlerini belirttiler.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir