10 Mayıs 2021 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan’da 30 Ağustos kutlaması…

Ceyhan’da 30 Ağustos kutlaması…

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Başkomutan ve Büyük Millet Meclisi Başkanı sıfatıyla bizzat sevk ve idare ettiği, 26 Ağustos 1922 günü başlayan ve 4 gün sonra zaferle sonuçlanan şanlı mücadelenin 98.yıldönümü Ceyhan ilçemizde de kutlandı.

Zafer Bayramı dolayısıyla, saat 09.00’da Ceyhan Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasını takiben saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşımız eşliğinde Şanlı Bayrağımız göndere çekildi.

İlçe Kaymakamı Dr.Bayram Yılmaz, çelenk sunma programına katılanların bayramlarını kutladı.

Covid-19 salgını dolayısıyla sınırlı katılım ile gerçekleştirilen çelenk sunma törenine Kaymakam Dr. Bayram Yılmaz, Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyet Başsavcı V. Yusuf Tuğrul, İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Satılmış Çal, Siyasi Partilerin Temsilcileri ve Basın Mensupları katıldı.

Çelenk sunma programı akabinde Ceyhan Şehitliği ziyaret edilerek Şehit Mezarlarına karanfiller bırakıldı. Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim okundu; dua edildi; bu önemli günün yıldönümünde, Kurtuluş Savaşımızın Lideri ve Devletimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, vatanları uğruna canlarını feda eden Aziz Şehitlerimiz ve Kahraman Gazilerimiz rahmet ve minnetle anıldı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

5 yaşındaki çocuk sulama kanalı kenarında kayboldu…

Annesi hastanede babası işte olan 5 yaşındaki çocuk, anneannesinin evindeyken sabah saatlerinde sulama kanalı kenarında …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir