24 Mayıs 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / CEYHAN NEHRİN’DEKİ BALIK ÖLÜMLERİ…

CEYHAN NEHRİN’DEKİ BALIK ÖLÜMLERİ…

Ceyhan Nehri’nde geçtiğimiz hafta yaşanan toplu balık ölümlerinin nedeni Kahramanmaraş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda netlik kazanacak.
Ceyhan Nehri’nin Afşin ilçesine bağlı Ortaklı Mahallesi kısmında yaşanan toplu balık ölümleri nedeniyle, Kahramanmaraş İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Afşin İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nün inceleme başlattığı bildirildi. Su ürünleri mühendisleri, ölümlerin yaşandığı yerlerden aldıkları su numunelerinin laboratuar sonuçlarının belli olmasının ardından ölümlerin sebebini belirleyebilecek.

Ceyhan Nehri’nin; Elbistan ilçesi çıkışında Karaelbistan Mahallesi sınırlarından itibaren Akçırı, Kabaağaç, Ortaklı (Mehre) köyleri sınırlarında Ceyhan Nehri’nde bulunan birçok türdeki balıklarda ölümlerin görülmeye başlandığı köylüler tarafından ihbar edilmeye başlandı. Özellikle bu balık ölümlerinin görüldüğü Akçırı, Kabağaç ve Ortaklı Köylüleri tarafından verilen ifadelerde bu ölümlerin 15 Eylül 2014 tarihinden itibaren görülmeye başladığı kaydedildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Koruyucu Ailelere İftar…

Vali Mahmut Demirtaş, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği (AKAMDER) tarafından bu yıl 13.sü düzenlenen geleneksel iftar …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 × two =