27 Mayıs 2022 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan emniyetinden trafik uygulaması…
RESİM ARŞİV

Ceyhan emniyetinden trafik uygulaması…

Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından trafik uygulaması yapıldı.
Ceyhan Kaymakamı DR. Bayram yılmaz ve Ceyhan İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu’nun katıldığı trafik uygulamasında trafik polisleri tarafından araçlar durdurularak sürücülere broşür dağıtıldı ve trafik kuralları ile ilgili bilgiler verildi.
Ceyhan’da yapılan trafik uygulamalarına katılan Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, trafik uygulaması ile ilgili İçişleri Bakanlığının talimatı doğrultusunda 2019 yılının başında öncelikli yayanın ismiyle bir proje başlatıldığını belirterek, “Türkiye genelinde okullarda, okul önlerinde, okul çevrelerinde ve yaya geçitlerinde uygulanan proje Mart ayında bu projenin ilk etabını başlatmıştık” dedi.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun talimatı üzerine bu gün yine Türkiye genelinde olduğu gibi Ceyhan’da da trafik uygulamasına başladıklarını kaydeden Kaymakam Yılmaz, “Vatandaşlarımızı ve sürücülerimizi yaya önceliği konusunda trafik kurallarına uymaları ile ilgili emniyet kemeri, hız limitine uyma, uygun park konusunda bilinçlendirmek için yaya karşıdan karşıya yaya geçitlerinde araçları durdurup vatandaşlarımızı bilgilendiriyoruz” diye konuştu.
Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, trafik polisleri tarafından yapılan uygulamada araçlar durdurularak sürücülere broşür verildiğini vurgulayarak, “”Sürücülere ve vatandaşlarımıza projenin amacını anlatıyoruz. Amaç sorunsuz trafik akışını sağlamaktır. Bu projemiz devam edecek ve projenin ikinci etabını uyguluyoruz. Yayanın karşıdan karşıya geçmeye gören bir sürücü durmadığı taktirde 488 lira trafik cezası uygulanacak” şeklinde sözlerini tamamladı.
Sürücüler ve yayalar ise Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan trafik uygulamasından memnun olduklarını söylediler.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Misis’te 10 bin yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor…

Adana’da Yüreğir Belediyesi’nin ‘Ölümsüzlük Şehir Misis’ projesiyle Misis’te 10 bin yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir