1 Haziran 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden eğitime destek…

Ceyhan Denetimli Serbestlik Müdürlüğünden eğitime destek…

Ceyhan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Ceyhan Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü arasında yapılan görüşmeler sonucunda, ilçede bulunan okulların iç ve dış boyama işleri ile çevre düzenlemesi yapılıyor.

Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa Süren, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında yapılan protokol kapsamında; okulların boya işleri ile bakım ve onarımları yapıldığını belirterek, “Denetimli serbestlik hizmetlerinin genel amacı, suç işleyenleri iyileştirerek ve sosyalleştirerek onların yeniden üretken bir birey olarak toplum içinde yer almalarını sağlamaktır” dedi.

Adalet Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında hazırlanan protokole uygun olarak Ceyhan ilçe merkezinde ve bağlı mahallelerinde bulunan 6 okulda boyama işlerinin denetimli serbestlik yükümlüleri tarafından yerine getirildiğini belirten Süren, “Yine görüşmeler kapsamında Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bildirilen 14 okulun boya işlemleri sıraya göre yerine getirilecektir.

Bugün burada Ceyhan Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde iç cephe boya işlemleri yerine getirilmekte olup; boya işlemlerini yapan yükümlüler hem meslek sahibi oluyor hem de topluma faydalı birer birey olma yolunda ilerlemektedirler. Bu çalışmada emeği geçen Denetim Serbestlik Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına ve emeği geçen yükümlülere çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yeni yol kontrol noktası kuruluyor…

Vali Mahmut Demirtaş, Osmaniye-Adana istikametinde trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla Ceyhan Park Mıstık Dinlenme Tesisleri’nde kurulacak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir