24 Mayıs 2022 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan Belediyesi turuncu tatlandırdı…

Ceyhan Belediyesi turuncu tatlandırdı…

Ceyhan Belediyesi, neredeyse tüm kaldırımlarda boy veren, Ceyhan’ın sembollerinden olan Turunç ağaçlarından reçel, ekşi ve koku üretmeye başladı.

Ceyhan Belediyesi Kadın Eli ekiplerinin hünerli elleri turuncu tatlandırdı. Turunç reçelinin kamuoyuna tanıtılması, yeni sahalarına öncü olmak için sürdürülebilir üretimi desteklediklerini söyleyen Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ; “ Turunç ağaçları, şehrimizin sembollerinden. Turunç ile ilgili çalışma arkadaşlarımızla “neler yapabiliriz?“diye istişarelerde bulunduk. Turunç Reçeli bizim için ilk sırada yer aldı. Ekşi ve koku olarak da arkadaşlarımız turunçtan harika işler çıkarmaya başladılar. Üretimimiz arttıkça turunçla ilgili yeni projeler geliştirmek için hazırız” dedi.
Ceyhan Belediyesi, Turunç Reçeliyle birlikte koku ve ekşisini de üretimini artırmayı hedefliyor.
Adana Portakal Çiçeği Festivali’nde ise turunç reçeli, ekşisi ve kokusuyla ilgili lansman faaliyetleri için şimdiden hazırlık yapmaya başlayan Ceyhan Belediyesi Kadın Eli ekiplerinin hummalı çalışmaları devam ediyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Balotelli’nin attığı rabona golü dünya çapında ses getirdi!

Mario Balotelli, Adana Demirspor‘un Süper Lig’in son haftasında Göztepe’yi 7-0 yendiği maçta fileleri 5 kez havalandırarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir