17 Ocak 2021 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan Belediyesi Temmuz ayı olağan toplantısını yaptı…

Ceyhan Belediyesi Temmuz ayı olağan toplantısını yaptı…

Ceyhan Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereği 2020 yılı Temmuz ayı olağan toplantısının 1. oturumunu Belediye Başkan Vekili Cemal Gürsel İlci başkanlığında gerçekleştirdi.

Pandemi önlemleri nedeniyle Murat Göğebakan Kültür Merkezi konferans salonunda sosyal mesafe ve maske kurallarına azami özen gösterilerek gerçekleşen toplantı; Atatürk ve aziz şehitlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in şehir dışında olması ve yoğun programı nedeni ile oturumu yöneten Başkan Vekili Cemal Gürsel İlci pandemi sürecinde hayatını kaybeden vatandaşlarımız için taziye dileklerini iletti ve gündem maddelerini değerlendirdi. Gündem dışı önerilerin değerlendirilmesinin ardından, gündemin 3. maddesi olan encümen üyeleri seçimi yapıldı. Encümen üyeliğine 16’ya 10 ve 2 boş oy ile Millet İttifakının adayları; Durdu Ahmet Biberoğlu, Umut Topal ve Harun Küçük seçildi.

Gündemin 4. Maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü 2019 Mali yılı Denetim Komisyonu raporu hakkında meclis üyelerine bilgi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 5. Maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü 2019 Faaliyet Raporunun görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 6. Maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü 2019 mali yılı bütçe kesin hesabının görüşülmesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 7. maddesi borçlanma yetkisinin istenmesi oy çokluğu ile kabul edildi.
Gündemin 8. maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü belediyeye ait mülklerin kiralama sürelerinin Covid- 19 sebebiyle üç ay uzatılması talebi oy birliği ile kabul edildi. Pandemi sürecinden olumsuz etkilenen esnafa destek vermek amacıyla kira ödemelerinin ertelenmesine karar verildi.

Gündemin 9. Maddesi 02.09.2019 tarihli ve 161 sayılı meclis kararı alınan şartlı bağış kararının iptal edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 10. Maddesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyeti üye seçimi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 11. Maddesi Yazı İşleri Müdürlüğü İhtisas Komisyonları seçimi oy birliği ile kabul edildi. İmar komisyonuna Berem Avar, Yusuf Topak, Halil İbrahim Savaş; Plan Bütçe Komisyonuna Mehmet Çakır, Ahmet Çiftçi, Ahmet Kandemir; Kentsel Dönüşüm Komisyonuna Berem Avar, Ümit Ağaçe, Veli Köksal; Deprem ve Doğal Afet Komisyonuna Ümit Ağaçe, Harun Küçük, Cem Özden; Esnaf ve Meslek Odaları Komisyonuna Mehmet Nuri Toprak, Fatih Gider, Mehmet Gümüş; Mesken ve Gecekondu Komisyonuna Durdu Ahmet Biberoğlu, İbrahim Kocaman, Hasan Yıldırım; Ulaşım ve Trafik Komisyonuna Cemal Gürsel İlci, Alaattin Yıldırım, Zafer Koç; İnsan Hakları Komisyonuna İbrahim Kocaman, Umut Topal, Süleyman Altınışık; Eğitim ve Gençlik Spor Komisyonuna Mehmet İnce Korkmaz, Alaattin Yıldırım, Mustafa Bayar, Kadın Dayanışma Komisyonuna Behican Sağat, Havva Apucu ve Sevil Can seçildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Hurdaya dönen araçtan şans eseri yaralı kurtuldu…

Ceyhan’da bir sürücü tırın çarptığı otomobilin içinden şans eseri yaralı olarak kurtulmayı başardı. Olay, sabah …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir