13 Mayıs 2021 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı yapıldı…

Ceyhan Belediye Meclisi Ekim ayı toplantısı yapıldı…

Ceyhan Belediye Meclisi, 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 20. Maddesi gereği 2020 yılı Ekim ayı olağan toplantısını Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem başkanlığında gerçekleştirildi.

Murat Göğebakan Kültür Merkezi konferans salonunda gerçekleşen ve Başkanlığını Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem’in yaptığı toplantıda korona virüs salgınına karşı önlem alındı ve meclis üyelerine dezenfektan ve maske dağıtıldı.Salonda yerlerini alan meclis üyelerinin sosyal mesafe kuralına uygun olarak oturmaları dikkat çekti. Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan olağanüstü meclis toplantısında yedi maddelik gündem meclis üyelerinin onayına sunuldu.

Meclis üyelerini selamlayarak gündem hakkında değerlendirmelerde bulunan Başkan Erdem,” Ermenistan’ın kardeş Azerbaycan da sivil halk üzerinde gerçekleştirmiş olduğu kanlı katliamı şiddetle kınadığımı, şahsımın ve grubumuzun kardeş Azerbaycanın yanında olduğunu belirterek başlamak istiyorum. Değerli meclis üyelerim değinmek istediğim bir başka konu ise; herkesin bildiği ve maalesef acı bir örneğini geçtiğimiz günlerde ilçemiz de yaşadığımız kadın cinayetleri. Bu cinayetlerin bir an önce son bulmasını temenni ediyorum. Kaybettiğimiz kardeşimize Allahtan rahmet yakınlarına ve kederli ailesine sabır ve başsağlığı diliyorum” dedi.

Başkan Erdem’in konuşmasının ardından gündem maddeleri değerlendirildi. Gündemin 3. Maddesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, 2021 Mali Yılı Performans Programının görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 4. Maddesi 2021 Mali Yılı Bütçesi ve Ekli Cetvellerinin görüşülmesi, Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edilmesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 5. Maddesi 2021 Mali Yılı Ücret Tarifesinin görüşülmesi, oy çokluğu ile kabul edildi.
Gündemin 6. Maddesi Evsel Katı Atık Ücret Tarifesinin görüşülmesi Plan ve Bütçe Komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.
Gündemin 7. Maddesi, meclisin ikinci oturumunda görüşülmesi oy birliği ile kabul edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Polis aracına çarpan zanlıların otomobilinde pompalı tüfek ve tabanca bulundu…

Polis ekibi aracına çarpan şüphelilerin kullandığı otomobilde pompalı tüfek ve tabanca ele geçirildi.Merkez Yüreğir ilçesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir