16 Temmuz 2024 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan Başkan Adayı Aydar”Geliyoruz”

Ceyhan Başkan Adayı Aydar”Geliyoruz”

CHP Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, CHP’nin önceki dönem seçilmiş Belediye Başkanı ve yeniden adayı Kadir Aydar, İl Başkanı Anıl Tanburoğlu ve İlçe Başkanı Caner Aydar, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında CHP İlçe Başkanlığı önünde düzenlenen miting havasındaki programda çok sayıda vatandaşla buluştu. CHP’li vatandaşların yanı sıra her siyasi kesimden katılımın olduğu mitingde CHP İl ve İlçe örgütleri de hazır bulundu. Toplanan kalabalıktan destek isteyen Zeydan Karalar, Ceyhan ve Büyükşehir’de seçimi kazanacaklarını söyledi.

“GÜNEŞ SENİN ÜZERİNE DOĞACAK CEYHAN”

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği CHP’nin Ceyhan Belediye Başkan Adayı Kadir Aydar, bugüne kadar kendisine destek verenlerin başını öne eğdirecek bir söz ve davranışı olmadığını belirterek, “Bundan sonra da olmayacaktır. Çünkü güven ve emeğin, inanç ve azmin ne denli yüksek değerler olduğunun bilincinde, sorumluluğumun farkındayım.  Bir hayalim var, bir hikayem var benim. Yarım bırakılan, yarım kalan bir hikaye bu. Ceyhan‘ın yarım kalan hikayesi bu. Ceyhan‘ın yazgısını kökten değiştirme hikayesi bu. Çağdaş bir kent inşa etme hikayesi bu. Yolları, parkları, üretim ve istihdam sorunu ile tüm sorunları çözülmüş, sanat, bilim ve akılla yoğrulmuş, bir çift mavi gözün ışığında parmakla gösterilen bir kent yükselecek bu bereketli topraklarda, ve şimdi güneş senin üzerine doğacak Ceyhan” dedi.

“CEYHAN’A YENİ ESERLER KAZANDIRACAĞIZ”

Haksız yere mağdur edildiği davayı hatırlatan Aydar, “Beni mağdur ettiğini sananlar, asıl Ceyhan’ı mağdur ettiler. Sizleri mağdur ettiler. Hizmetlerimiz yarım kaldı. Sizler de biliyorsunuz ki söz konusu Ceyhan olunca Zeydan başkanımla aramızda müthiş bir enerji, uyum ve çekim var. Ceyhan’da 20 yıldır yapılamayanı, 11 ayda el ele, kol kola, omuz omuza,  yürek yüreğe yaptık. Sizlerle yaptık, birlikte yaptık. Şimdi yine yapacağız. Ağabey, kardeş yapacağız. Ceyhan’a yeni projeler, yeni eserler kazandıracağız. Şimdi yeniden başlıyoruz, yeniden kolları sıvayacağız. Yeniden  Ceyhan’ı hak ettiği yere getirme çabası vereceğiz ve en önemlisi yarım kalan hikayemizi bitirecek, yeni hikayeler yazacağız. Ceyhan’ı imar edeceğiz, yolları, parkları, bahçeleri, sokakları, meydanları bizi bekler. Ben bu işe baş koydum. 30 yaşında bir genç olarak geleceğimle, ömrümle yüzleştim. Kolay bir mutluluk ve saadet yerine, insanı yücelten ve yükselten ıstıraplı ama onurlu yaşamı rehber edindim” diye konuştu.

“ELİNİZİ CEYHAN’IN ÜZERİNDEN ÇEKİN”

Bu ülkenin, bu toprakların çocuğu olduğunu vurgulayan Aydar şöyle devam etti:

“Bedel ödemekten çekinen bir insan değilim. Ama bıraksınlar, engel olmasınlar, değişmez denilen bu yazgıyı değiştirelim, Ceyhan’ı daha ileriye taşıyalım. Mutlu insanların kenti olsun Ceyhan. Gülen insanların şehri olsun. Kadınların, gençlerin, yaşlıların şehri olsun Ceyhan. Sanatın, festivallerin, şehri olsun. İşte o yüzden elinizi Ceyhan’ın üzerinden çekin.  Yetsin artık.  Ceyhan’a güneş doğsun da bir değil binlerce Kadir varsın bedel ödesin. Ama yine ille  ‘Ben çıkarlarıma bakarım, çıkarım için karşıma çıkan herkese ayak oyunu ve tezgah kurarım’ diyorsanız başaramayacaksınız, engel olacağım sizlere. Bu yola baş koymuş, ömrümü vermişim ben. Hapislerle, cezalarla, soruşturmalarla, ısmarlama gazete haberleri ile, iftira, yalan dolu sahte sosyal medya hesapları ile, paranın esiri olmuş zavallılarla, korkutmalarla sindiremezsiniz beni.  Kimse bilmese de Ceyhan biliyor neyin ne olduğunu. Kimlerin kendileri için mücadele verdiğini biliyor. Ne yaparsanız yapın Ceyhan’ı benim yüreğimden, beni Ceyhan’ın yüreğinden atamayacaksınız.”

“31 MART’TA ZAFER SÖZÜ VADEDİYORUM”

Ceyhan’ın sorunlarına derman olmak için bu yarışa hazır olduklarının altını çizen Aydar, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Sadece CHP’lilerden değil, siyasi görüşü ne olursa olsun tüm Ceyhan’daki kadınlardan, gençlerden ve büyüklerimden güç ve destek istiyorum. Bir aday adaylığı süreci yaşadık. Bu süreçte ayrı düştüğümüz kardeşlerimi, yol arkadaşlarımı tekrar yanımda görmek, onlarla beraber yürümek istiyorum. Onların tümü benim yoldaşlarım, yol arkadaşlarımdır. Hepsi başımın tacıdır. Amacım Büyük Ceyhan İttifakı’nı kurabilmek, siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin adayı olabilmek. O yüzden biz kendimizi Ceyhan halkının kollarına bırakıyoruz. Ben ve Zeydan başkan kendimizi sizlere emanet ediyoruz. Çıkacağımız bu yolda en büyük desteği sizlerden istiyorum. Buradan ilan ediyorum ki bu birlikteliğin adına ‘Büyük Ceyhan İttifakı’ diyorum. Oturan değil, çalışan bir başkan olacağım. Çalıştığım 11 aylık süre boyunca nasıl çalıştığımı, neler yaptığımı, hepiniz gördünüz, şahit oldunuz. Gelin şimdi bir yürüyüş başlatalım. Bu yürüyüş bitmeyen bir yürüyüş olacaktır. Bu yürüyüş, Ceyhan hak ettiği yere gelene kadar sürecek bir yürüyüştür. Bu yürüyüş Ceyhan’ın her mahallesinin, her sokağının pırıl pırıl olması, eşit hizmet alması yürüyüşüdür. Bu yürüyüş etrafı sanayi tesisleriyle dolu olmasına rağmen, yeteri kadar işçi çalıştıramayan Ceyhanlılar’ın yürüyüşü olacaktır. Bu yürüyüş adalet yürüyüşüdür, hakkımız olanı geri alma yürüyüşüdür. Ama şunu söylemek istiyorum ki bu yürüyüş öyle kolay bir yürüyüş olmayacaktır. Dikenlidir bizim yollarımız, meşakkatlidir, zordur. İnancı olmayan yürüyemez bu yolda. İçinde sevgi olmayan yürüyemez. O yüzden birlikle yürünür bu yol, beraberlikle, sevgiyle, inançla yürünür ve ben bu yolda nasıl yürünür biliyorum.  Bu yoldan nasıl gidilir biliyorum. Bu yolun sonunun nereye varacağını da biliyorum. Ben Kadir Aydar, bu yolda sizlere sesleniyorum. Şu andan itibaren 31 Mart sabahına kadar uyumak, yorulmak yok, Seçim kampanyamız boyunca ben size soğuk vadediyorum. Ben size açlık vadediyorum. Ben size uykusuzluk vadediyorum. Bu zorlu ve dikenli yollarda yürürken gözyaşı vadediyorum ve ben size bu yolun sonunda 31 Mart’ta zafer sözü veriyorum. Zaferin sizlerin olacağının sözünü veriyorum. Hizmet sözü veriyorum. Mutlu bir Ceyhan sözü veriyorum.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir