16 Ekim 2019 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Ceyhan Afet Bölgesi İlan Edilsin…

Ceyhan Afet Bölgesi İlan Edilsin…

Bu yıl yağışların az olması Ceyhanlı Çiftçileri kuraklıkla karşı karşıya bırakırken, buğdaylar biçer yerine ot biçme makinesiyle yapılıyor.

Basın toplantısı yaparak sorunlarını açıklayan Ceyhanlı Çiftçi Kasım Kara, “Ceyhan acilen afet bölgesi ilan edilmelidir” dedi.

İlçe Tarım Müdürlüğü ve Ceyhan Ziraat odası verilerinden aldığı bilgileri değerlendiren Kara, 320 bin dönüm buğdayın 200 bininin başak verdiğini fakat içlerinin boş olduğunu belirterek, “olayın vehaneti şimdi anlaşılmıyor, önümüzdeki aylarda ortaya çıkacak. Bir çok gıda maddesi ve ekmek zamlanacak. Geçen yıl saman ithal etmiştik bu yıl daha kötüsünü yaşayacağız. Bölgedeki ayçiçeği yetiştiricileri de aynı sorunu yaşıyor. Yıllık 200 bin ton ham yağ açığı varken bu daha da büyüyecek. Borçların ertelenmesiyle de bu sorun çözülmez bunun çaresi afet bölgesi ilan edilmesidir” dedi.

CHP Meclis üyesi Zafer Mülazımoğlu ise Hükümetin bu konuya el atacağını sanmadığını ama çiftçiler adına yinede çağrıda bulunacağını belirterek, “insanları önce fakirleştirdiler, sonrada yardıma muhtaç hale getirdiler. Çiftçilerimizde aynı şeyi yapacaklardır ama biz yinede çağrımızı yeniliyoruz, burası afet bölgesi ilan edilsin” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kaçak içki operasyonu…

Bir depoya yapılan baskında 150 litre kaçak viski ele geçirildi. Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir