15 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / CEHYANLI ENGELLİLERE KURS…

CEHYANLI ENGELLİLERE KURS…

Ceyhan’da “Mesleki Eğitim ile Engeller Kaldırılıyor” projesi kapsamında engellilere yönelik iş istihdamlı meslek kursları açıldı.

Ceyhan Ticaret Odası ile İş Kur işbirliğiyle engellilere yönelik açılan bilgisayarlı muhasebe, tekstil ve halkla ilişkiler kursuna toplam 30 kişi katıldı. Yaklaşık 4 ay devam edecek olan kurs sonunda kursiyerlere iş istihdamı sağlanacak.

Ceyhan Ticaret Odası Başkanı Şeref Can,yaptığı açıklamada, proje kapsamında açılan kurslarla, Ceyhan’da yaşayan engelli gençlerin istihdam edilebilirliğin arttırılması ve bireylerin bilinçlendirilmesi olduğunu belirtti.

Engelli vatandaşların eğitimine önem verdiklerinin altını çizen Can, şunları söyledi:

“Bu projeyle engellilerin üretimde çalıştırılması yolunun açılması ve nitelik kazandırılması, engellilere verilen değer açısından önem arz ettiği gibi işverenlerin engelli istihdamlarının desteklenmesi bakımından da önemli. Engelli vatandaşlarımıza ulaşarak projeyi anlatıp kurslara katılmalarını sağladık. Kurslar sonunda kursiyerlerimize sertifika verip mesleklerine uygun bir işe yerleştirilmesini sağlayacağız. Kursiyerlerimizin üretime katkı sağlayacaklarına inanıyorum.”

Kursa katılan engelli vatandaşlar da kurs sonunda bir işe girmek istediklerini belirterek, emeği geçen yetkililere teşekkür etti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kent genelinde asayiş uygulaması: 42 suçlu yakalandı…

Polis ekipleri, yılbaşı öncesi bar, kafe, gazino, umuma açık yerler ile kent genelinde yaptığı asayiş …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir