27 Mayıs 2020 , Çarşamba
Ana Sayfa / Çevre / BÜYÜKŞEHİR’DEN RAMAZAN ETKİNLİĞİ…

BÜYÜKŞEHİR’DEN RAMAZAN ETKİNLİĞİ…

Adana Merkez Park’ta Ramazan’a özel kurulan Kubbeli Han, Adanalılara farklı bir Ramazan ayı yaşatmaya hazırlanıyor. Kubbeli Han, hergün farklı Ramazan etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Birbirinden farklı lezzetleri, hediyelik eşyaları, kitapçıları, Oyuncakçıları, yöresel, organik ve daha bir çok ürünün satıldığı dükkanlarıyla da Adana’ya Ramazan bereketi getirecek.
Sabancı Merkez Camisi’nin kuzeyindeki yeşil noktada kurulan Kubbeli Han’da gerçekleştirilecek Ramazan etkinliklerinde çok sayıda sanatçı Adanalılarla buluşacak. Mekanda, iftar yapılabilecek nezih mekanlar yer alacak, her yaştan insanın eğlenip-coşacağı lunapark, çocuklara özel oyun alanları, çocuklar için farklı etkinliklerin yapılacağı platform, iftar sonrası çay-kahve içilebilecek kafeler bulunacak.

Bedesten tarzında planlanan ve 80 kişilik kadronun hazırladığı Kubbeli Han ve çevresinde kurulan çadırlar Sanem Keçisi’nin kılından yapılıyor ve organik özellik taşıyor. Dubai ve Suudi arabistan’da, çöl sıcağından korunmak için kullanılan kumaştan yapılan çadırlar, sıcağı içeriye olabildiğince az yansıtıyor.
30 bin metrekarelik alanda kurulan Kubbeli Han’da lunapark, 150 dükkanlık çadır Çarşı, atçılık ve okçuluk yapılacak alanlar yer alacak.
Ramazan ayı boyunca konserler verilecek. Mustafa Yıldızdoğan, Atilla Yıldız, Orhan Ölmez gibi ünlü isimlerin de aralarında bulunduğu çok sayıda sanatçı Adanalılarla buluşacak. Hacivat-Karagöz, meddah, jonglör gösterileri yapılacak.
Ramazan ayının ilk günü Guinnes Rekorlar Kitabı’na girmesi planlanan bir gösteri de gerçekleştirileceği açıklandı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Nargile kutusunda uyuşturucu hap sevkıyatı…

Kargoyla nargile kutusu içinde Katar’a gönderilmek istenen 46 bin 560 adet uyuşturucu hap ele geçirildi. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir