12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / BURASI ADANA…

BURASI ADANA…

Suriyeli mülteciler, kendilerine tahsis edilen çadır kentlerin dışında istedikleri bölgeyi yerleşim alanı ilan ediyorlar. Son olarak Adana otogarının hemen arkasındaki caddeye çadırlar kuran Suriyeliler, yasak tanımayan bu davranışlarıyla kent imajını zedelemeye devam ediyorlar.

ŞAŞKINLIK VEREN GÖRÜNTÜLER

Otogarın girişi ve içerisi sakin ve olağan bir görüntü çizerken, arka kapısından farklı bir pencere açılıyor. Tren hattının demirliklerine halı, kilim ve çamaşırlarını seren, çamurlar içerisinde bulaşık ve çamaşır yıkayan, yağmur sularının içerisinde yalın ayak oyun oynayan çocukların görüntüleri otogarın arka kapısından çıkan yolcuları şaşkına çeviriyor.

İlk bakışta bunca yoksulluk, sefalet ve yürekleri sızlatan sahnelere neden olan Suriyeli mültecilerin yaşamına ayrıntılı baktığınız da ise her üç çadır arasında bulunan Arap plakalı lüks araçlar “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu” dedirten cinsten olduğu görülüyor. Adana imajını yerle bir eden Suriyelilerin, her geçen gün çadırlara bir yenisini daha eklediği de dikkati çekiyor. Fevzipaşa mahallesi sakinleri de, Suriye’deki iç savaştan kaçarak ülkemize, şehrimize sığınan bu mültecilerin sığınacağı alanların şehir merkezinden uzakta olması gerektiğini belirtiyorlar.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir