21 Nisan 2021 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / BOYDAK: ” CEYHAN HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK”

BOYDAK: ” CEYHAN HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK”

Belediye Başkan Vekili Ali Alper Boydak, Ceyhan’ın geleceği konusunda yaptığı açıklamalarında şu görüşlere yer verdi. “Ceyhan, sanki toprağa gömülmüş bir şehir. Biz bu şehri el birliğiyle şimdiye kadar yapılamayanları yaparak geleceğe taşımak için Ceyhan’ın potansiyelini gün yüzüne çıkaracağız. Öncelikle Ceyhan’ı daha yaşanabilir bir kent olabilmesi için çalışacağız” dedi.

“TARİHİ DOKUSU VE KEŞFEDİLMEMİŞ KİMLİĞİ İLE CEYHAN HAK ETTİĞİ DEĞERE KAVUŞACAK”

Ceyhan’ın tarihi ve doğal zenginliğini ön plana çıkaracak çalışmaları projelendireceklerini belirten Başkan Vekili Boydak, “Ceyhan Nehir’inin doğa güzelliği, Yılankale’nin tarihi kimliği, Sirkeli Höyüğü’ndeki milattan önce kalan ve günümüzde gün yüzüne çıkan tarihi eserleri, Papak Çamlığı, Doruk Çamlığı ve Sarımazı’nın denize nazır bakir kalmış mesire alanı, yöresel kimliği ile Ceyhan hak ettiği değere kavuşacaktır. Tesisleşme, yol, sportif alanlar, sosyal donatı alanları ve tanıtım gibi projelerimiz devam ediyor. Herkes aslında Ceyhan’ın keşfedilmemiş bir cennet olduğunu görecek. Biz bu konuda Ceyhan için elimizi taşın altına koyduk.” dedi.

BOYDAK:CEYHAN ARTIK SIRTINI NEHİRE DÖNMEYECEK

Başkan Vekili Boydak, ” havasını suyunu içtiğimiz kentimiz modern bir kent olmayı hak ediyor. Nehir kıyısında yapılacak İmar ve kentsel dönüşüm çalışmaları ve peyzaj çalışmaları ile Ceyhan artık sırtını değil yüzü nehire dönecek. Mahir Boydak Bulvarı, Aytemuroğlu Mahallesi ile Hacı İbrahim Mahallesi’nin Nehire bakan kısmında bulunan ağaçlık alanının nehir kenarındaki yaklaşık 100 dönümlük arazide sosyal donatıları olan piknik alanları, Çocuk oyun alanları, Kafeteryalar, antik tiyatro, voleybol, basketbol, mini futbol sahaları bulunacağı Kent Parkı yapılacak. Bu büyük proje ile Ceyhan yeni nefes alanına kavuşacak.” Dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana’nın risk haritası yeniden kızardı…

Adana’da, geçen hafta alınan sıkılaştırma tedbirlerine rağmen vaka sayıları arttı. Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasındaki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir