12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Çevre / Bin iki yüz elli beş şişe kaçak içki …

Bin iki yüz elli beş şişe kaçak içki …

Seyhan İlçesi 5 Ocak Mahallesi’nde, mısır çarşısı esnafının depo olarak kullandığı belirlenen 2 ayrı adrese, Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri, dün sabah operasyon düzenledi. KOM ekiplerinin baskın yaptığı depolarda yaptığı aramalarda, farklı çeşit ve markalarda toplam bin 255 şişe sahte içki ele geçirildi. Yapılan operasyonda, olayla ilgili biri yaşı küçük çocuk, biri kadın olmak üzere, toplam 3 şahıs gözaltına alındı. Gözaltına alınan 3 kişi, emniyetteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Son günlerde, üretimi ve satışı artan kaçak ve sahte içkilerle ilgili yoğun çalışmalar gerçekleştiren Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü, hem insanların sağlığını tehdit eden, hem de devleti zarara uğratan sahte ve kaçak içkilerin üretildiği yer ve içkilerin saklandığı depolarla ilgili geniş çalışmalarını sürdürüyor. Aralarında ünlü mekanlarında bulunduğu işyerlerinin kaçak ve sahte içkiye rağbetinin artması nedeniyle son günlerde sık gündeme gelen konuyla ilgili, emniyet ekiplerinin operasyonlarının süreceği belirtildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çevrecilerden kömür santralli vurgusu…

  Adana Ekoloji Platformu tarafından, ‘Yaşanan iklim krizine karşı mücadele için Küresel Eylem Günü’nde Adana’dan …

Adana’nın yüksek kesimlerine kar yağdı…

 Adana’nın yüksek rakımlı ilçelerinde mevsimin ilk karı yağdı. Adana’da geceden bu yana alçak kesimlerde sağanak …

Adana Şehir Hastanesi…

Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, hipertansiyon hastaları, ilaç kullanımını azaltan “renal denervasyon” yöntemiyle tedavi ediliyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir