12 Aralık 2023 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI…

BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI…

CEYHAN BELEDİYE MECLİSİ 2015’İN İLK MECLİS TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Ceyhan Belediye Meclisi, Belediye Başkanı Alemdar Öztürk başkanlığında 2015 yılının ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Belediye Meclis salonundaki 2015 yılı Ocak ayı meclis toplantısı, gündemin 1. maddesi gereğince yoklamanın ardından Atatürk ve Aziz Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunulmasıyla başladı.

Gündemin 2. maddesinde yer alan 2014 Mali Yılı Gelir Giderlerini denetlemek üzere Denetim Komisyonu oluşturulması konusu görüşüldü. Yapılan oylamada komisyona Ünal Albayrak, Süleyman Yontay, Hanife Şumnu, Taner Cerit ve Sami Özsoy seçildi.

Gündemin 3 maddesine istinaden Zabıta personeline verilecek olan fazla mesai ücreti görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 4. maddesinde ise yasanın öngördü şekilde kısmi zamanlı sözleşmeli Avukat çalıştırılması ve ücreti de görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

Gündemin 5. maddesinde ise belediyeye ait menkul- gayrimenkullerin haczedilmemesi için kamu yararına tahsisi konusu görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.
Gündemin 6 maddesinde ise ilçe genelinde bazı sokak, cadde ve bulvarlarda Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliği’nin 14. maddesi gereğince yol boyu ticaret bölgesi olarak teşekkül etmiş ve ileride ticaret alanları oluşacak konut alanlarında bulunan parsellerin, yol seviyesinde veya açığa çıkan bodrum katlarının yoldan cephe alan mekânlarında imalathane niteliğinde olmayan, gayrisıhhî özellik taşımayan, halkın günlük ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik dükkân, kuaför, terzi, muayenehane, lokanta, pastane, anaokulu, kreş, fırın gibi işyeri açma konusu görüşülerek idareden geldiği şekliyle oy birliğiyle kabul edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Mahalle Kütüphaneleri Öğrencilerin İkinci Evi Oldu…

Yüreğir Belediyesi’nin çocuklara uygun ders çalışma ortamı sunmak ve kitap okuma alışkanlıklarını artırmak için hayata …

ÇÜ Rektörlük Koşusu’nu Mind And Life Kazandı…

  Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Rektörlüğü adına Türkiye Jokey Kulübü tarafından “ÇÜ Rektörlük Kupası Koşusu” düzenlendi. …

Evlatları bakmayı reddetti, hastanede yatan eski kayınpederinin yanından ayrılmıyor…

Ersin Kurt (43) ve Sonay Ateş (40) çifti 2 sene önce evlendi. Çiftin bu evlilikten …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir