19 Temmuz 2019 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Başkan Sözlü Hakkında Yurt Dışına Çıkma Yasağı…

Başkan Sözlü Hakkında Yurt Dışına Çıkma Yasağı…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü hakkında, Ceyhan Belediyesi başkanlığı yaptığı dönemle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında adli kontrol ve yurtdışına çıkış yasağı konuldu.

Bugün başka bazı belediye görevlileri ile birlikte Cumhuriyet Savcılığı’nda ifade veren sözlü, soruşturma aşamasında olduğu için gizlilik kararı bulunan dosya konusunda sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabından açıklama yaptı. Sözlü, şunları kaydetti:

“Ceyhan Belediye Başkanlığım dönemimle alakalı bir soruşturma dolayısıyla Cumhuriyet Savcılığı’nın daveti üzerine Adana Adiyesi’nde ifade verdim. Soruşturma konusuna ilk defa bugün muhatap oldum. Dosyadaki gizlilik kararı nedeniyle detaylı bilgi veremiyorum. Gazetelerde sayfa sayfa ifşa edilen bilgi ve belgelerin, ‘gizlilik gerekçesiyle’ avukatıma verilmemesi ayrıca manidardır. Savcılığın talebi doğrultusunda mahkemece yurtdışına çıkışım yasaklandı. Dönemin ruhuna bakınca buna da şükür. Her şeye rağmen Türk adaletine güveniyorum. Daha sonra iddialarla ilgili detaylı bilgilendirmeyi kamuoyuna paylaşacağım. Görevimin başında ilk günkü heyecanımızla Adana’ya ve Adanalı hemşerilerime hizmet etmeye devam ediyorum.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan’a dev park…

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, atıl durumdaki 40 bin metrekarelik otogar inşaat alanına büyük bir …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + seventeen =