28 Temmuz 2021 , Çarşamba
Ana Sayfa / Bölgesel / Başkan Erdem’den mesaj…

Başkan Erdem’den mesaj…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhan depreminin 23. Yıldönümünde bir mesaj yayımladı. Başkan Erdem, Adana tarihinin en acı bilançosunu bizlere bırakan depremin acısını ilk günki gibi yaşadıklarını belirterek, bu bilinçle çalıştıklarını söyledi.
23 yıl önce, 27 Haziran 1998 tarihinde meydana gelen Adana – Ceyhan Depreminde ağır kayıplar verildiğini ifade eden Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem; “ 145 vatandaşımızın hayatını kaybettiği, bin 517 kişinin de yaralandığı Adana-Ceyhan depreminde 48 bini az hasarlı, 19 bini orta ve 9 bini ağır hasarlı olmak üzere yıkılanlar da dahil, 76 bin konut ve işyeri olumsuz etkilenmiştir. Ceyhan’ın bundan böyle deprem ve afetlerle anılan bir ilçe olmayacağını, Adana Büyükşehir Belediyesi ve İnşaat Mühendisleri Odası ile imar planı çalışmalarında birlikte hareket ederek Ceyhan’da güvenli yapı üretimi sağlama yolunda daha güvenli çalışmalar yapacağız. Ceyhan 23 yıl önceki yaşadıklarını bir daha yaşamaması için tüm kurumlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle depremde hayatını kaybeden hemşerilerimizi saygıyla anıyor, ailelerine metanet diliyorum” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Otoyolda ters yöndeki araçlar, polis helikopteriyle tespit edildi…

Otoyolda araçlarıyla ters yönde giden sürücüler, polis helikopteriyle havadan tespit edildi. Trafiği tehlikeye düşüren sürücülere …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir