4 Haziran 2020 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / BARINAKTAKİ HAYVANLAR SUYLA SERİNLİYOR…

BARINAKTAKİ HAYVANLAR SUYLA SERİNLİYOR…

Ceyhan’da aşırı sıcaklardan etkilenen hayvan barınağındaki köpeklere hortumla su sıkılarak serinlemeleri sağlanıyor.
Ceyhan Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Güler, yaptığı açıklamada, 130 köpeğin kaldığı barınakta, başıboş köpeklerin tedavilerinin de yapıldığını söyledi.

Barınakta köpeklerin en iyi şekilde bakım ve tedavilerinin yapıldığını ifade eden Güler, “Köpek beslemek isteyen vatandaşlarımıza köpek veriyoruz. Barınakta yaklaşık 130 köpeğimiz var. Bu köpeklerimizin yemeklerini düzenli bir şekilde veriyoruz. Özellikle sıcak yaz aylarında da serinlemeleri için çeşitli tedbirler alıyoruz” diye konuştu.

Barınakta görevli veteriner hekim Esra Ayça Soysa da özellikle kuduz hastalığı salgınına karşı köpekleri aşıladıklarını, sağlık kontrolünden geçirdiklerini anlattı.

Barınağa gelen sağlık sorunu olan ayağı kırık ve uyuz köpeklerin tedavisini yaptıklarını ifade eden Soysa, “Köpeklerimizi kısırlaştırdıktan sonra doğal hayatına bırakıyoruz. Bu güne kadar yaklaşık bin 500 köpeği doğaya bıraktık” dedi

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Ceyhan’da 2 kişiyi yaralayan 3 kişi yakalandı…

Ceyhan’da, 2 kişiyi silahlı yaraladığı ileri sürülen 3 kişi gözaltına alındı.Edinilen bilgiye göre, Hürriyet Mahallesi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir