21 Ocak 2022 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Bağımlılıkla mücadelede tek yürek…

Bağımlılıkla mücadelede tek yürek…

Toplumun geleceğinde büyük etkisi olan uyuşturucu kullanımı nedeniyle, Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Elban başkanlığında yapıldı.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Süleyman Elban’ın yanı sıra Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, ilçe kaymakamları, il müdürleri ile kamu kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Koordinasyon kurulu üyesi kuruluşların yaptığı sunumlarla başlayan toplantıda bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, bağımlılık konusunun toplumun tüm kesimlerinin hassasiyetle eğilmesi gereken bir konu olduğunun altını çizdi.
Kurumlarca gerçekleştirilen çalışmalara ek olarak vatandaşlarda da farkındalığın arttırılması gerektiğini vurgulayan Vali Elban, şunları söyledi:

“Bağımlılık sadece ilimizin ya da ülkemizin değil tüm dünyanın bir sorunu. Toplumların geleceğini etkileyen bu tehlikenin ortadan kaldırılması için mücadelemiz titizlikle devam edecek.

Bağımlılığa feda edebileceğimiz tek bir ferdimiz yok. Çünkü bir fert bir aile demek, bir aile tüm toplum demek. O yüzden nihai hedefimize ulaşana kadar vatandaşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, kamu kurum ve kuruluşlarımız ile iş birliği ve uyum içinde faaliyetlerimizi sürdüreceğiz.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yangın çıkan ev kullanılamaz hale geldi…

Seyhan ilçesinde, yangın çıkan evde hasar oluştu. Sümer Mahallesi’nde 12 katlı binanın ilk katından duman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir