22 Ocak 2022 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Atık Tekstil Ürünlerinden Dönüştürülen Çantalar Vatandaşa Dağıtıldı…

Atık Tekstil Ürünlerinden Dönüştürülen Çantalar Vatandaşa Dağıtıldı…

Vali Mahmut Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan öncülüğünde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Şehit Yavuz Öztürk Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri tarafından atık tekstil ürünlerinden dönüştürülen çantaları vatandaşlara dağıttı.

Şehit Yavuz Öztürk Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen etkinlik halk oyunları ekibinin gösterisi ile başladı. Gösterinin ardından etkinlikte bir açıklama yapan Vali Demirtaş, çevre bilincinin her şeyden önce bir kültür göstergesi olduğunu dile getirdi. Gelecek nesillere daha yaşanabilir, temiz bir dünya bırakmanın tüm insanlığın ortak sorumluluğu olduğunu dile getiren Demirtaş, sıfır atık bilincinin yaşam döngüsünü adapte edilmesi için çalışmalarını devam ettirdiklerini ifade etti.

Kursiyerlere yaptıkları çalışma ile Sıfır Atık Projesi’ne verdikleri destekler için teşekkür ettiğini belirten Vali Demirtaş, atık ve geri dönüşümün farkındalığını küçük büyük demeden herkesin kazanması gerektiğine vurgu yaparak tüm vatandaşları çevreyi korumaya davet etti.

Vali Demirtaş, konuşmasının ardından vatandaşlara atık tekstil ürünlerinden dönüştürülen çantaları dağıttı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Spor Toto Süper Lig: Adana Demirspor: 5 Fatih Karagümrük: 0

Spor Toto Süper Lig’in 23. haftasında Adana Demirspor, sahasında karşılaştığı Fatih Karagümrük’ü 5-0’lık skorla mağlup …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir