20 Ekim 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Aski 57 Mahalleyi Suya Kavuşturdu…

Aski 57 Mahalleyi Suya Kavuşturdu…

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Rahmi Pekar, geçen yıl suyu olmayan 57 mahalleyi suyla kavuşturduklarını söyledi.

2. Adana Su Zirvesi’nin bir oteldeki tanıtım toplantısında ASKİ’nin çalışmalarını anlatan Genel Müdür Pekar, 15 ilçede 850 mahallede bin 200 civarında yerleşim birimine hizmet verdiklerini belirtti.

Göreve geldiklerinden bu yana özellikle kırsal alanda birçok mahallenin su konusunda sorunlar yaşadığını anlatan Pekar, yeni sondaj çalışmaları yaparak kaynak oluşturmaya çalıştıklarını ifade etti.

Göletlerle ilgili çalışmalarından da bahseden Pekar, mevcut göletlerin bakımını yapacaklarını ve yayla bölgelerinde yeni göletler devreye sokarak tarımsal sulama konusunda vatandaşları rahatlatacaklarını vurguladı.

“Susuz köy, mahalle, yerleşim birimi kalmayacak” sloganıyla yola çıktıklarını hatırlatan ASKİ Genel Müdürü Rahmi Pekar, şöyle devam etti:

“Bu kapsamda 2014-2015 yılında 57 mahalleye bu hizmeti götürdük. Suyu olmayan, kaynağı çok kirli, sağlıksız köylerdi. Yüzlerce mahalleye hizmet verdik, çalışmalarımız da devam ediyor. Kısmet olursa İmamoğlu, Kozan, Ceyhan, Yumurtalık bölgesi de yeraltı sularına bağlı kalmadan Yedigöze’den alınacak suyla içme suyuna kavuşacaklar.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

2 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirildi…

Polis, 2 bin 500 paket kaçak sigara ele geçirdi. Adana Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir