4 Ekim 2021 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’nın gündemi METİP…

Adana’nın gündemi METİP…

Mevsimlik Tarım İşçilerinin Çalışma ve Sosyal Hayatlarının İyileştirilmesi Projesi (METİP) kapsamında 2021 yılı eylem planı hazırlıkları, Vali Süleyman Elban başkanlığında düzenlenen toplantıda ele alındı.
Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya kaymakamlar ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
Toplantıda kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, öncelikli hedefin mevsimlik tarım işçilerinin daha insani koşullarda yaşamalarının sağlanması olduğunu ifade etti. Önceleri Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan gelen geçici işlerden oluşan mevsimlik tarım işçiliğinin, ilimizin ekolojik yapısı ve iklimsel elverişliliği sebebiyle zamanla kalıcı hale geldiğini belirten Vali Elban, Suriye krizinden sonra çok fazla sayıda sığınmacının bu alanda çalışmaları nedeniyle ovadaki sorunların daha da büyüdüğünü dile getirdi.
Karşılıklı görüş alıverişiyle devam eden toplantıda Vali Elban; genel güvenlik ve asayiş açısından kolay kontrol edilebilir noktada 80 çadırı geçmeyecek büyüklükteki geçici (çadır) yerleşim alanlarının yapılması talimatını vererek bu alanların altyapısının iyileştirilmesini, zeminin çamurdan kurtarılmasını ve pazar alanı gibi çadırların üstlerinin örtülmesini istedi.
Toplantı, yapılan çeşitli değerlendirmelerin ardından sona erdi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Minik öğrenciler yangın söndürme tatbikatına katıldı…

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası’nın 97’nci yıl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir