22 Eylül 2023 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / ADANA’DA TEMMUZ AYI TRAFİK BİLANÇOSU…

ADANA’DA TEMMUZ AYI TRAFİK BİLANÇOSU…

Adana Valiliği  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valilikn gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2023 yılı Temmuz ayı içerisinde toplam 301.347 araç kontrol edildi.

Temmuz ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 929 araç trafikten men edilmiş, 622 sürücünün ehliyetine el konuldu.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2023 yılı Temmuz ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 552 maddi hasarlı, 519 yaralamalı, ölümlü olmak üzere toplam 1.079 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda maalesef 788 vatandaşımız yaralanmış, 8 vatandaşımız hayatını kaybetti.

Açıklamada, valilikçe trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirlerin arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürüleceği ifade edildi.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise  112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşların ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Esrarengiz ilan görenleri hayrete düşürdü…

Merkez Seyhan ilçesine bağlı Yeni Baraj Mahallesi’nde yaşanan olayda kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından …

CHP’li Bulut: Büyüyerek, güçlenerek, yenilenerek yolumuza devam edeceğiz…

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Ceyhan’da üye katılım töreninde partililerle bir araya geldi. Cumhuriyet Halk …

LÖSEV’DEN, 25. yıl kutlamasında müjde…

   Ünlü sanatçı Sıla Gençoğlu ve Lösemili Çocuklar Korosu’nun sahne performanslarıyla göz doldurduğu gecede iş, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir