19 Mayıs 2024 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / ADANA’DA SİNEMA GÜNLERİ…

ADANA’DA SİNEMA GÜNLERİ…

Eş zamanlı olarak 11 kentte organize edilen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF) Adana’da başladı.
9 Kasım’a kadar sürecek olan festival; İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bodrum, Çanakkale, Diyarbakır, Hopa, İzmir ve Trabzon’da gerçekleştirilecek film gösterimleri ve söyleşilerle izleyicilerde ’kelebek etkisi’ oluşturmayı hedefliyor.
Tarımdan enerjiye, gıdadan ekonomiye, aktivizmden tasarıma ve üretimden tüketime yaşamın her alanının bütüncül bir dünya görüşüne göre yeniden biçimlendirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali, günümüzde birçok birey ve kurum tarafından çokça kullanılan sürdürülebilirlik kavramının soyut ve yoruma açık boyutlarına ışık tutuyor.
Festival, gerçek hikayelerle ilham vererek, dünyada ‘Sürdürülebilir Bir Yaşam’ için yapılan çalışmaları, eylemleri, düşünce sistemlerini, uygulamaları, öğretileri, yeni bir bilinç seviyesini ve vizyonunu seyirciyle paylaşarak bireyleri umuda, sağduyuya davet ediyor. Festival, insanlara, kendilerini güçsüz kılan bir sistemden sıyrılmaları ve kendi güçlerini keşfetmeleri için cesaretlendirmek amacını taşıyor.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir