12 Temmuz 2024 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / ADANA’DA OPERASYON 20 KİŞİ GÖZALTINDA…

ADANA’DA OPERASYON 20 KİŞİ GÖZALTINDA…

Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü ekipleri 21 ayrı adreste “torbacı” diye tabir edilen uyuşturucu tacirlerinin zehir sattığını belirledi. Bunun üzerine Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek`in koordinasyonunda, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Kenan Çay, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Türkoğlu, bir araya gelerek 21 ayrı adrese operesyon yapmak için hazırlık yaptı. Yapılan hazırlığın arkasından bugün şafak vakti düğmeye basıldı. Özel harekat, çevik kuvvvet polisinin de katılımı helikopterin havadan desteğiyle saat 05:00`da Şakirpaşa, Ova, Hürriyet, Yenibey, Denizli, Barbaros mahallelerinde 21 ayrı adrese aynı anda girildi. Polise karşı kuvvet kullanılması muhtemel yerlere özel hareket polisi koç boynuzu ile kapıları kırarak evlere girdi. Evlerde yapılan aramalarda polis 125 kilo esrar, 200 bin kaçak sigara ele geçirdi.

“2 AYDA 15. OPERASYON”

Adana Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek görevi geldikten sonra uyuşturucuya savaş açmış, torbacı diye tabir edilen zanlılardan sokakları temizlemek için sürekli operasyon yapmaya başlamıştı. Zeybek`in eylül ayında hız verdiği operasyonlar 2 ay gibi kısa sürede 15. kez yapıldı. Yapılan operasyonlarda yaklaşık 40 kişi tutuklanarak cezaevine gönderilirken sokaklarda nefes aldı. Zeybek döneminde daha önce vatandaşın “polis gelmiyor” dediği bütün sokaklara tek tek girilerek torbacılara darbe vuruldu. Bu son operasyonda ise 125 kilo esrar ele geçirilerek torbacı diye tabir edilen sokak satıcılarına ağır bir darbe vuruldu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir