25 Mayıs 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da Edebiyat Günleri…

Adana’da Edebiyat Günleri…

Adana Yaşam Sanat Derneği ve Yaşam Sanat dergisinin bu yıl ilkini düzenlediği “1. Adana Edebiyat Günleri gerçekleşti.
Türkiye’nin dört bir yanından gelen birbirinden değerli yazar ve şairlerin katıldığı etkinliklerde öykü ve şiir ödülleri verildi.
Ziraat Mühendisleri odasında gerçekleştirilen etkinliklerin ilk gününde İlkay Tuna ve Çetin Yiğenoığlu söyleşilerinin ardından ödül töreni yapıldı.
Ödüller Sahiplerini buldu.
Yaşam Sanat Öykü ve şiir ödüllerinde dereceye girenlere ödülleri verildi. Öykü dalında birinciliği Burhan Yeşilyurt, ikinciliği Meral Kutluğİlsever, üçüncülüğü Fatma Bacara Çağlayan: şiir dalında birinciliği İsmail Biçer, ikinciliği Mehmet Genç, üçüncülüğü ise Furkan Çirkin aldı. Ödüller sahiplerine düzenlenen törenle verildi.
Etkinliklerin ikinci gününde ise Hüseyin Atabaş, Abdullah Şanal, Coşkun Karabulut şiir ve yaşam üzerine söyleşilerde bulundu.
Söyleşilerin ardından “Şiirle Yaşama Yolculuk” adıyla şiir sunumu yapıldı. Nazan Balcı’nın sunumuyla gerçekleştirilecek şiir etkinliğinde: Ali Ozanemre, B. Hülya Ekmekçi , Coşkun Karabulut, Duran Aydın , D. Ali Özkale, Demet Duyuler Doğan, Gıyasi Aydemir, Gülderen Canyurt , Melahat Babalık, M. Demirel Babacanoğlu, Mustafa Özke, M.Ünal Kar, Mustafa Ceylan, Selda Kaya, Şahin Taş şiirlerini seslendirdi.
AYSAD Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan başkan Mehmet Taşar, amaçlarının edebiyat denizine su taşımak olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Yaşam Sanat dergisi ve Adana Yaşam Sanat Derneği olarak ilkini gerçekleştirdiğimiz 1. Adana Edebiyat Günleri’ni geleneksel hale getirmek istiyoruz. Dernek ve dergi olarak yalnızca bölgemizde değil ülke genelinde bir buluşma noktası haline geldik. Bunun sorumluluğu ve bilinciyle hareket ediyoruz.
İlkini gerçekleştireceğimiz etkinlikte iki dalda da (öykü ve şiir) ödüller düzenledik. Çok ciddi ve düzeyli ürünlerin katıldığını söyleyebilirim. Buradaki amacımız; edebiyata gönül veren, bu alanda çalışmaları olan arkadaşlarımızı edebiyat dünyasıyla buluşturmak…
Ödüllere katılanlar ve ürünler göz önünde tutulduğunda çok ciddi bir iş yaptığımız ortaya çıkıyor.
Bunun sorumluluğu ve bilinci içindeyiz. Özellikle edebiyat dergilerinin edebiyat denizine su taşıyan çaylar, dereler, ırmaklar olduğunu biliyoruz. Bu akışa katkı sunan herkese teşekkür ediyoruz.”

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu…

Yalnız yaşayan ve sağ kolundan engelli olan Bülent Çetin (54), evinde ölü bulundu.Olay, Merkez Seyhan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir