8 Aralık 2019 , Pazar
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana’da 29 Ekim Coşkusu…

Adana’da 29 Ekim Coşkusu…

Adana’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, büyük bir coşkuyla kutlandı.

93’üncü yıldönümü dolayısıyla Adana’nın merkez Seyhan İlçesi’ndeki Uğur Mumcu Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene çok sayıda öğrenci ve vatandaş ile Adana Valisi Mahmut Demirtaş, 6’ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Hakan Atınç, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Hüseyin Sözlü ve CHP’li Adana milletvekilleri katıldı. Vali Demirtaş, Belediye Başkanı Sözlü ve Tümgeneral Hakan Atınç, törene katılanları selamlayarak bayramlarını kutladı. Öğrenci ve vatandaşların Türk bayraklarıyla katıldığı törende, renkli görüntüler oluştu.

Geniş güvenlik önleminin alındığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği kutlama mesajının da okunduğu törende konuşan Vali Mahmut Demirtaş, herkesin bayramını kutladı. Öğrencilerin şiirler okuduğu törende, halkoyunları gösterisi sunuldu. 29 Ekim ile ilgili düzenlenen kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi. Resmi geçit törenine bazı öğrencilerin başörtüsüyle katılması dikkat çekti. Katılımcılar geçit törenine katılan polis ve askerleri uzun süre alkışladı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kozan’a doğalgaz geldi…

Kozan’da ilk doğalgaz akımı düzenlenen törenle gerçekleşti. Kozan’da ilk doğalgaz meşalesi okunan duaların ardından gaz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir