28 Ocak 2022 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana “Kene” operasyonunda 16 gözaltı kararı…

Adana “Kene” operasyonunda 16 gözaltı kararı…

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Daire Başkanlığı organizesinde 28 ilde pos tefecilerine yönelik “Kene” adı verilen operasyonda Adana’da gözaltı kararı verilen 16 zanlıdan çoğu yakalandı

Emniyet Genel Müdürlüğü, vatandaşları borçlandırıp, baskı, cebir ve şiddet yoluyla haksız kazanç sağlayanlara yönelik Ankara, Adana ve İstanbul’un da bulunduğu toplam 28 ilde ‘Kene’ operasyonu başlattı. 160 kişiye yönelik operasyonda Adana’da da 16 zanlının yakalanması için şafak vakti harekete geçildi. Polis 16 zanlının iş yeri ve evlerinde arama yaptı. Polis çok sayıda zanlıyı gözaltına aldı. Gözaltına alınan zanlılar adli tıp birimine getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Zanlılar sağlık kontrolünün ardından sorgulanmak üzere emniyete götürüldü. Zanlıların 6 ay boyunca teknik ve fiziki olarak takip edildiği, zanlıların zor durumda olan vatandaşlara borç para verip yüksek faiz aldığı, buna karşılık senet düzenlediği bu senetler üzerinde oynama yaptığı 500 bin lirayı, 5 milyon lira yaptığı öne sürüldü.

Zanlıların pos cihazından vatandaşa vermek üzere 5 bin lira para çektiği ancak paranın sadece 4 bin lirasını verdiği iddia edildi. Zanlıların ödenemeyen senetler karşılığında vatandaşların evlerine, arabalarına, arsalarına, haksız olarak el koyarak tehdit ettikleri iddia edildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı…

Jandarma ekipleri tarihi eser satmaya çalışan şahsı 36 adet sikke ve 4 adet tarihi obje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir