1 Haziran 2020 , Pazartesi
Ana Sayfa / Çevre / Adana-Çin işbirliği…

Adana-Çin işbirliği…

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hong Yang ve beraberindeki heyeti makamında ağırladı. Türkiye ile Çin arasındaki ekonomik ve kültürel iş birliğinin geliştirilmesi gereğine vurgu yapan Başkan Sözlü, Adana’nın, Çinli firmaların muhtemel yatırımlarına ev sahipliği yapmak istediğini söyledi.

Çin’in Türkiye ile ekonomik ilişkilerinin her geçen gün daha iyiye doğru gittiğini belirten Adana Büyükşehir Belediyesi Başkanı Hüseyin Sözlü, ” Buraya bir heyet ile gelmeniz hem Adana’ya verdiğiniz önemi hem Çin’in dünyadaki başarısının rastlantı olmadığını gösteriyor. Geçenlerde Çin ekonomisinin en büyüklerinden birisi, Türkiye’deki önemli bir bankayı,Tekstilbank’ı satın aldı. Bu da Çin ile Türkiye’nin ekonomik ilişkilerinin bundan sonra hızla büyüyeceğini gösteriyor. Biz daha önce Çinli firmalarla görüşmelere başlamıştık zaten. Bankanın devir töreninde Büyükelçimize bu girişimlerimizden bahsettik. Adana olarak bu yatırımlara ev sahipliği yapmak istiyoruz. Çin ile iş birliğiyle iki ülke arasındaki ilişkileri gerçek ve samimi bir dostluğa dönüştürmek istiyoruz. Ekonomik ve kültürel ilişkiler artıkça ülkeler ve halklar da daha çok yakınlaşacaktır. Daha bir hafta önce İstanbul’da beraberdik. Adana’ya kadar bizi ziyarete geldiler, bu da Çin’in niçin başarılı olduğunu bizlere gösteriyor” dedi.

Türkiye’yi ikinci memleketi olarak gördüğünü ifade eden Çin Halk Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Yu Hong Yang, ” İstanbul’daki kısa görüşmemizde verdiğiniz bilgiler ışığında, sizin çok iddialı ve azimli birisi olduğunuzu fark ettim. Adana’yı daha sonra da ziyaret ederek yerinde incelemeler yapmak istiyoruz. Türkiye genelinde bakıldığında Adana çok hızlı gelişen ve çok önemli bir konuma sahip bir kent. Bir çok Çinli firma buraya yatırım yapmış ve bir çoğu da yatırım yapmak istiyor. Bu ziyaret ikili iş birliğimizin bir başlangıcı. Umarız ki ileride daha çok iş birliklerimiz olacak” dedi. Çinli bir bankanın Adana’da şubesi olduğuna da dikkat çeken Hongyang, daha sonra Başkan Hüseyin Sözlü’yü, heyetinde yer alan firmalar ve faaliyetleri hakkında bilgilendirdi

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

1 ayda 5 motosiklet çaldılar…

Bir ay içinde 5 motosiklet çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan 4 şüpheli tutuklandı. Hırsızların motosiklet çalma …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir