28 Ocak 2022 , Cuma
Ana Sayfa / Bölgesel / Adana CHP referandum çalışmalarını başlattı…

Adana CHP referandum çalışmalarını başlattı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana İl Başkanı Ayhan Barut, AKP’nin tek adamlık rejimini öngören, anayasa değişiklik teklifinin referanduma gitmesi olasılığına karşı günlerdir sürdürdüğü hazırlık çalışmalarını ilçe başkanları toplantısıyla tamamlayarak, referandum çalışmaları için düğmeye bastı.

Cumhuriyeti ve parlamenter demokrasiyi koruma kararlığında olduklarının altını çizen İl Başkanı Ayhan Barut, “Bugünden itibaren il, ilçe örgütlerimiz, kadın ve gençlik kollarımızla birlikte alanlarda rejim değişikliğinin sakıncalarını halkımıza anlatır referandumdan ülkemiz ve geleceğimiz adına ‘Hayır’lı bir sonuç çıkması için çalışacağız” dedi.

CHP Adana İl Başkanlığı Ahmet Albay Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ilçe başkanları toplantısında, tek adamlık rejiminin çağdaş, demokratik Türkiye’nin sonu olacağının altını çizen İl Başkanı Barut, Cumhuriyeti koruma ve yaşatma kararlılığında olduklarını vurguladı.

Eski il başkanları, sivil toplum kuruluşları, meclis üyeleri ve partinin kanaat önderleriyle yapılan toplantılardan elde edilen görüşler doğrultusunda, referandum sürecinde yapılması gereken çalışmaları planladıklarını dile getiren Barut, ilçe başkanlarına referandum çalışmalarının başlatılması talimatını verdi.

Cumhuriyetin ve parlamenter demokrasinin önemine vurgu yapan Barut, CHP’nin kurucu parti olması dolayısıyla, Cumhuriyetin korunup, geleceğe taşınması konusunda tarihi bir sorumluluğunun bulunduğunu kaydetti.
Barut, “Çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği için Cumhuriyeti yaşatmak zorundayız. Cumhuriyetin yıkılmasına izin vermeyeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran bir neslin çocukları, yeniden kul olmayı kabul etmeyecektir. Bu bir parti ya da kişisel mesele değil vatan meselesidir. Çalışmalarımızı da parti çıkarı gözeterek değil, ‘Sözkonusu olan vatansa gerisi teferruattır’ anlayışıyla yürüteceğiz” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı…

Jandarma ekipleri tarihi eser satmaya çalışan şahsı 36 adet sikke ve 4 adet tarihi obje …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir