22 Temmuz 2024 , Pazartesi
Ana Sayfa / Yaşam / 5 ocak maratonun sahibi kenyalı…

5 ocak maratonun sahibi kenyalı…

5’ncisi bu yıl yapılan 21 kilometrelik geleneksel Adana Büyükşehir Belediyesi Uluslararası 5 Ocak Kurtuluş Yarı Maratonu’nu kadın ve erkeklerde Kenyalı atletler kazandı.
Yarı maraton ve 4 kilometrelik halk koşusuna toplam 1600 sporcu katıldı. Toplam 145 bin lira ödüllü maraton Atatürk Parkı’nda Adana Valisi Mustafa Büyük ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün birlikte verdiği startla başladı, Merkez Park içerisinde tamamlandı. Yarı maratonda erkeklerde Kenyalı Kipyego Barselius, kadınlarda da yine Kenyalı Chelimo Rose birincilik kürsüsüne çıktı. Kadınlarda Türkiye’den Sultan Haydar 2’nciliği elde etti.

Dereceye girenlere ödüllerini Adana Valisi Mustafa Büyük, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fazlı Bayram Hadi, eski milli ve rekortmen maratoncular İsmail Akçay, Mehmet Yurdadön, Mehmet Terzi ve Adanalı rekortmen atlet Serap Aktaş verdi.

Yarı maratonda ilk 3 derece şöyle

Erkekler 1.Kipyego Barselıus (Kenya), 2.Amos Kıprutu (Kenya), 3. Mike Kipruto Kipruto Kıgen (Kenya)

Kadınlar 1. Clelimo Rose (Kenya), 2. Sultan Haydar (Türkiye), 3. Rkia Elmoukim (Fas)

Adana Büyükşehir Belediyesi Uluslararası 5 Ocak Kurtuluş Yarı Maratonu’nda erkekler genel klasmanda dördüncü olan Ali Kaya’nın, 1.01.21’lik derecesiyle 21 yaş altında hem Türkiye, hem de Avrupa rekoru kırdığı açıklandı.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çaldığı Ciple İki Araca Çarpan Şüpheli Yakalandı…

Adana’nın merkez Seyhan ilçesinde, çaldığı ciple park halindeki iki araca çarpan şüpheli ile kendisine yardım …

19 yıl hapis cezası olan firar hükümlü yakalandı…

Adana’da uyuşturucu ticareti suçundan kesinleşmiş 19 yıl hapis cezası bulunan firar hükümlü Seyhan Polisi tarafından …

Kadir Aydar 2. kez Başkanlık koltuğuna oturdu…

 Cumhuriyet Halk Partisi’nin Ceyhan’da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak ikinci kez görevine başladı. Halkın …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir