26 Mayıs 2022 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / 4. Kardan Adam Şenliği bugün yapılıyor…

4. Kardan Adam Şenliği bugün yapılıyor…

Aladağ Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan Kardan Adam Şenliği bugün Aladağ ilçesinde gerçekleştirilecek.

Aladağ Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Kardan Adam Şenlikleri sürüyor. Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan şenlikler yoğun kar yağışı nedeniyle 6 Şubat Pazar (bugün) tarihine ertelendi. Havaların normale dönmesiyle bu yıl 4.’sü düzenlenecek olan Kardan Adam Şenliği için Aladağ Belediyesi tarafından tüm hazırlıklar tamamlandı. Kar sevenlerin sabırsızlıkla beklediği şenlik Aladağ Millet Bahçesi girişinde gerçekleştirilecek.

Etkinliğe katılmak isteyenler için İstasyon Meydanı’ndan ücretsiz araç kaldırılacak. Ücretsiz araçlarla Aladağ’da yer alan şenliğe gitmek isteyenler sabah 09:00’da İstasyon Meydanı’nda araçların başında olmaları gerecek. Şenlikte müzik, kar temalı yarışmalar ile katılımcılar doyasıya eğlenecek. Yemek sorunu yaşanmaması için esnaflar şenlikte tezgahlarını açacak. Şenlikten dönüşler ise saat 16:00’da gerçekleşecek.

Katılımın ücretsiz olacağı 4. Kardan Adam Şenliği’ne Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, tüm Adanalıları davet etti. Akgedik, Kovid-19 nedeniyle geçen yıl yapılmayan şenliğe kaldığı yerden devam edeceklerini söyledi. Akgedik, kar sevenlerin, ailesiyle birlikte unutulmayacak bir gün geçirmek isteyenlerin, kovid nedeniyle uzun süredir dışarılara çıkmayanların kar şenliğini kaçırmamasını istedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Misis’te 10 bin yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor…

Adana’da Yüreğir Belediyesi’nin ‘Ölümsüzlük Şehir Misis’ projesiyle Misis’te 10 bin yıllık tarih gün yüzüne çıkıyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir