25 Eylül 2021 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıl Dönümü Ceyhan’da Kutlandı…

18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. Yıl Dönümü Ceyhan’da Kutlandı…

Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, 18 Mart Çanakkale Zaferinin 106. yıldönümünde düzenlenen etkinliklere katıldı. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygı ve minnetle andıklarını ifade eden Başkan Erdem, “Onların kahramanlıkları sayesinde bugünlere geldik, tarihin seyrini değiştirecek destanlar yazdılar, Vatan onlara minnettardır” dedi.

Büyük zaferin yıldönümü ve şehitlerimizi anma etkinlikleri kapsamında Cumhuriyet Meydanı, Asri Mezarlık ve Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde tören düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem ile Ceyhan Gazi ve Şehit Aileleri Dernek Başkanını temsilen şehit abisi Osman Koç, Atatürk büstüne çelenk sundu.

Ceyhan Kaymakamlığı tarafından düzenlenen törene Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz, Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Yusuf Tuğrul, İlçe Emniyet Müdürü Alper Tunga Berberoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Satılmış Çal, Şehit ve Gazi Aileleri Dernek Başkanını Temsilen Şehit Abisi Osman Koç, STK Başkanları, kurum müdür ve amirleri ile vatandaşlar katıldı.

Ceyhan Asri Mezarlığı Şehitliğinde devam eden anma törenlerinde Ceyhan Kaymakamı Dr. Bayram Yılmaz ve Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, şehit aileleri ile tüm şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve dualar okudu. Murat Göğebakan Kültür Merkezi’nde düzenlenen programda konuşan Kaymakam Yılmaz, Devletimizin Kurucusu gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimizi saygıyla anıyorum” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki kız, barakada bulundu…

Karaisalı ilçesinde 40 yaşındaki orman işçisinin kaçırdığı 15 yaşındaki lise öğrencisi, jandarma tarafından bulundu. Orman …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir