19 Mart 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / Yeni Yetenekler Arıyorlar…

Yeni Yetenekler Arıyorlar…

Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (ÇDSO) Çoksesli Gençlik ve Çocuk Korosu, 20’inci sezonunda yeni yeteneklerini arıyor. 22-23 Eylül 2018 tarihleri arasında yapılacak olan seçmelerde kabul edilecek adaylar ÇDSO eşliğinde 23 Nisan konseri verecek, uluslararası bir festivale katılacak.
Adana’nın kültür ve sanat hayatının gelişmesini misyon edinen ve 19 yıldır hizmet veren “Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası Çoksesli Gençlik ve Çocuk Korosu” 20’inci Sezonunda yeni yeteneklerini arıyor. Her yıl yaptığı sınavlarla bugüne kadar 2 binden fazla çocuğa müzik sevgisini ve bilgisini aşılayan koro, konservatuvar ve güzel sanatlar liselerine çok sayıda çocuk kazandırdı.
2 bronz madalyası bulunan ve geçen yıl Makedonya’da yapılan ‘Uluslararası Ohrid Korolar Festivali’nde 3’üncülük derecesi alan koronun müdürü, orkestra fagot sanatçısı Eray İnal, Adana’yı ve ÇDSO’yu, Türkiye’de ve dünya çapında birçok platformda temsil ederek bu sezonda da büyük başarılara imza atacaklarını söyledi. İnal, 7-25 yaş arası tüm çocuklara ve gençlere sanatı sevdirecek ve kültür seviyelerini yükselteceklerini, güzel sanatlar lisesi ve konservatuvar sınavlarına hazırlayacaklarını belirtti.
Felsefesi “Güzel Bir Yaşam Sanatla Başlar” olan koro, 22-23 Eylül 2018 tarihlerinde ÇDSO binasında yeni seçmelerini yapacak. Bu seçmelerle sezona başlayacak olan koro, her sene olduğu gibi bu sene de ÇDSO eşliğinde 23 nisan konseri verecek ve yurtdışındaki uluslararası bir festivale katılacak.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Adana Şehitleri Andı…

Adana’da 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 104’üncü yılı dolayısıyla Asri Mezarlık’taki …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir