Son Dakika
15 Aralık 2018 Cumartesi

Tepebağ Rotary Kulübü Dünya Polio Günü’ne Dikkat Çekti…

24 Ekim 2017 Salı, 17:08

24 Ekim Dünya Polio (Çocuk Felci) Farkındalık Günü dolayısı ile Guvernör Serdar Ünlü ve eşi Nilüfer Ünlü Adana Tepebağ Rotary’nin polio ya dikkat cekmek için hazırladığı yelekleri giyerek fark yarattılar.
Adana Tepebağ Rotary Kulübü Başkanı Nazan Özçelik 24 Ekim Dünya Polio (Çocuk Felci) Farkındalık Günü dolayısıyla ilgili bir açıklama yaptı. Özçelik’in konu ile ilgili açıklaması şöyle, “Rotary de beni en çok etkileyen, uluslar arası sosyal sorumluluk zinciri kurulmuş olmasıdır. Bu zincir sayesinde çocuklar için en tehlikeli hastalıklardan biri olan çocuk felci ya da Polio’nun dünyadan silinmesine çok az kalmış olması beni etkiliyor. Tarihte ikinci kez bir insan hastalığının yok edilmesine Rotary’nin hükümetlerle el ele çalışmasının çok etkisi olmuştur. Türk Rotary’si de Polio’nun bitmesinde etkili rol oynamıştır. Çocuk felci ağırlıklı olarak 5 yaşın altındaki çocukları etkiler. Hicbir tedavisi yoktur ancak çocuk felci aşısı ile önlenebilir. Sadece 2 ülkede hastalık yerel olarak kalmıştır. 1988 yılından bu yana vakaları %99.9 oranında düşürdük. Tabii ki coğrafyamızdaki değişimler göçler polio sayısının değişiminde etkili olabiliyor”
Özçelik “Rotaryenler olarak yaptığımız farkındalıklarla çocuk felci aşısın dikkat çekmek için çalışmalarımız sürüyor. Bu çalışmalar neticesinde Guvernörümüz Sedar Ünlü’de eşiyle birlikte Adana Tepebağ Rotary’nin Polio’ya dikkat cekmek için hazırladığı yelekleri giyerek fark yarattılar dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.