17 Haziran 2019 , Pazartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / Sit Alanındaki Kazıdan Kemikler Çıktı…

Sit Alanındaki Kazıdan Kemikler Çıktı…

Sit alanı ilan edilen Adana’nın işgali sırasında Fransızların karakol olarak kullandığı evin yanındaki yerde yapılan kazıda kemikler bulundu.
Edinilen bilgiye göre, olay Seyhan ilçesi, Kuruköprü Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, bir vatandaş sit alanı olarak ilan edilen evini yıkmak istedi. Ancak evi sit alanında olduğu için müzeye başvurarak kazı yapılmasını ve tarihi eser araştırması yapılmasını talep etti. Bu talep üzerine müzeden gelen ekip evde kazı yapmaya başladı. Kazı yapan ekip geçtiğimiz cuma günü kemik bularak bir poşet içine koyup kazıya devam etti. Bu gece ise tarihi binalardan ses geldiğini duyan esnaf polise haber verdi. Ekipler olay yerine gidince, kazı yaptığı sanılan bazı kişiler kaçtı. Sit alanında arama yapan polis ekipleri, poşetlerde kemik buldu. Polisler, kemiklerin insana mı yoksa hayvana mı ait olup olmadığını araştırmak üzere el koydu.
Olayla ilgili de soruşturma başlatıldı.
Bu arada kazı yapılan evin hemen yanı başındaki konağın ise Adana’nın Fransızlar tarafından işgal edildiği dönemde karakol olarak kullanıldığı öğrenildi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Trenin çarptığı çocuk öldü…

Seyhan’da raylarda arkadaşlarıyla oyun oynadığı sırada trenin çarptığı çocuk, hastanede hayatını kaybetti. Şakirpaşa Mahallesi’nde arkadaşlarıyla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

three × four =