Son Dakika
10 Aralık 2018 Pazartesi

Savaşın Çocukları Haklarını Öğreniyor…

21 Kasım 2017 Salı, 18:18

Türk Kızılayı Adana Şubesi, Dünya Çocuk Hakları Günü’nde ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli çocukları unutmadı. Türk Kızılayı Adana Toplum Merkezi tarafından, Çocuk Hakları Evrensel Bildirgesi’nin kabul edilişinin yıldönümü nedeniyle İsmet İnönü Endüstri Meslek Lisesi’nde kutlama programı düzenlendi.

İsmat İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Yeşil Yuva İlkokulu öğrencileri ile, Semiha Uruninandı Geçici Eğitim Merkezi ve Ziya Gökalp Geçici Eğitim Merkezi’nde eğitim gören Suriyeli öğrencilerin katıldığı programda, Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı ve Kızılay gönüllüleri de hazır bulundu.

Programın açılışında Türk ve Suriyeli öğrencilere tercüman eşliğinde çocuk hakları anlatıldı. Daha sonra ise Semiha Uruninandı Geçici Eğitim Merkezi’nde eğitim gören Suriyeli öğrenciler ile Yeşil Yuva İlkokulu öğrencileri hazırladıkları gösterileri sundu. Okudukları şiirlerle çocuk haklarına dikkat çeken öğrencilerin, Hacivat Karagöz gösterisi ve dans gösterisi ise büyük beğeni topladı.

Türk Kızılayı Adana Toplum Merkezinin organize ettiği kutlama etkinliğine katılan öğrenciler hem keyifli bir gün geçirdi, hem de çocuk haklarını eğlenerek öğrenme imkanına kavuştu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.