22 Ağustos 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Bölgesel / Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Kampanyası…

Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Kampanyası…

İçişleri Bakanlığı tarafından “Öncelik hayatın, öncelik yayanın” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de farkındalık etkinlikleri düzenlendi.

Adana’da Vali Mahmut Demirtaş’ın katılımıyla Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı Süreyya Nihat Oral Ortaokulu önünde farkındalık çalışması gerçekleştirildi.

Okul öğrencileri, ellerindeki “Öncelik yaşayan adımlar”, “Dur yolda ben de varım”, “Dikkatli geç yaşamayı seç”, “Sen dur yaşam durmasın” yazılı dövizlerle yaya öncelikli trafiğe dikkati çekmeye çalıştı.

Vali Demirtaş, daha sonra öğrencilerle beraber, trafiğin durdurulmasıyla yolun karşısına geçti.

Sürücülere yaya öncelikli trafik hakkında bilgi veren ve buna uymalarını isteyen Vali Demirtaş, onlara bilgilendirici broşür de dağıttı.

Demirtaş, yaptığı açıklamada, 2019’un “Yaya Öncelikli Trafik” yılı olarak ilan edildiğini hatırlatarak, Adana’da 3 bin 81 polis ve 49 jandarma ekibiyle yaklaşık 3 bin 900 noktada farkındalık etkinliğinin yapıldığını kaydetti.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Çuvalla 23 güvercini çalarken kameraya yakalanan şahıs tutuklandı…

Bir kişinin iş yerinin damında beslediği güvercinlerin 23’ünü torbaya koyarak çaldığı iddiasıyla gözaltına alınan zanlı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir