22 Ağustos 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Sağlık / Öğrenciler Pazarcı Oldu…

Öğrenciler Pazarcı Oldu…

Yüreğir’de Şehit Avukat Mehmet Özel İlkokulu’nda organik “Okul Pazarı” etkinliği düzenlendi. Okulun bahçesinde stantlar kurularak gerçekleştirilen etkinlikte öğrenciler, tezgah başına geçerek pazarcı oldu. Etkinliğe, okul müdürü ve öğretmenlerin yanı sıra öğrencilerin velileri de katıldı.

Okul bahçesinde stantlar kurularak gerçekleştirilen etkinlik, geleneksel pazar duasıyla başladı. Ardından okul müdürü öğretmenleri ve veliler temsili pazar tezgahlarını gezerek küçük pazarcılardan, alışverişi yaptı. Öğrencilerin “Okul Pazarı” etkinliğinde yaşayarak ve yaparak öğrendiklerini ifade eden velilerden Nihat Aytekin, “Çocukların sosyalleşmesi ve hayata hazırlanmasında bu tür etkinliklerin önemli bir yeri var. Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası dolayısıyla okullarımızda ‘Okulumla Sosyalleşiyorum Projesi’ kapsamında, Okul Pazarı etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Hem hafta kutlanıyor, hem de çocuklarımız hayata hazırlanıyor. Eğitim öğretimin sadece kara tahtanın karşısında, sınıflarda olmadığını gösterdiler” dedi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Kar Şenliğine Yoğun Katılım…

1650 Rakımlı Kızıldağ Yaylası’nda Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Kar Festivali’ne binlerce Adanalı akın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir