19 Şubat 2019 , Salı
Ana Sayfa / Bölgesel / İş Makinesi Doğal Gaz Borusunu Patlattı…

İş Makinesi Doğal Gaz Borusunu Patlattı…

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) kampüsünde bulunan bulvarda iş makinesiyle yapılan elektrik hattı kazısı sırasında doğal gaz borusu patladı. Gaz sızıntısı nedeniyle bulvar trafiğe kapatıldı. Ekiplerin gaz tahliye ve onarım çalışmalarının devam ettiği belirtildi.

ÇÜ kampüsündeki Dr. Mithat Özsan Bulvarı’nda hat çalışması yapan bir elektrik firmasına ait iş makinesi, kazayla doğal gaz borusunun patlamasına neden oldu. Kampüste gaz sızıntısı meydana gelince olay yerine itfaiye ve doğal gaz şirketi ekipleri çağrıldı. Üniversitenin girişine güvenlik amacıyla iş makinesi yerleştirilerek bulvar trafiğe kapatıldı. Ekipler gaz akışını kestikten sonra borunun tamiri için çalışma başlattı.

Elektrik firması görevlisi İsmail Dağdelen, doğal gaz şirketinin plandakinden daha geniş alanda çalışma yaptığı için borunun patlayacağını hesap edemediklerini ile sürerek, “Bizim çalışma alanımızla doğal gazın arasında normalde 1.5-2 metre mesafe var ancak onlar geniş alanda çalışma yaptığı için denk geldi ve patladı. Her türlü önlemi aldık. Yolu kapattık, araçları söndürdük. Başka bir şey yapamazdık çünkü doğal gaz tehlikeli. Birazdan gaz tahliye edildikten sonra kaynak yapılıp tamir edilecek” diye konuştu.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Yeni Ürün Geliştirene 15 Milyon Liralık Destek…

Vali Mahmut Demirtaş, 2019 yılı Mali ve Teknik Destek Programlarının, bölgede faaliyet gösteren mikro ve …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 5 =