23 Mart 2019 , Cumartesi
Ana Sayfa / Bölgesel / İmalı 30 Ağustos Mesajı…

İmalı 30 Ağustos Mesajı…

Aşırı sıcaklarla ilgili sosyal paylaşım sitesinden ‘Güneşe ateş etmeyin’ notu ile büyük ilgi çeken merkez Seyhan İlçe Belediyesi, bu kez Yunanca, İngilizce ve Fransızca 30 Ağustos Zafer Bayramı afişleriyle dikkat çekti. ‘Eğer 30 Ağustos’ta savaşı Yunanlar kazansaydı, bu pankart böyle olurdu’ yazılı Yunanca pankartları görenler şaşkınlığını gizleyemedi. Kentin farklı noktalarında da aynı afişin İngilizce ve Fransızca asılı olduğunu belirten vatandaşlar, Afişleri görünce çok duygulandık diye konuştu. Pankarttaki yazının anlamını internete yazarak öğrendiğini belirten Ertan Girgiz adlı vatandaş, Gerçekten çok anlamlı. Çok duygulandım şu an. Ama Türkçe yazıldı işte, başaramadılar. Bu yazıyı umarım her yere yazarlar. İnşallah kıyamete kadar da Türkçe yazılacak dedi. Farklı dilde yazılan pankartı ilk gördüğünde Rusça zannettiğini belirten Derya İlhan, yazının anlamını öğrendikten sonra çok etkilendiğini ve savaştaki verilen mücadelenin ne mutlu ki başarıya ulaştığını söyledi.

Seyhan Belediyesi Türkçe olarak astığı pankartta ise Çok şükür zaferi biz kazandık ve 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı ana yurdumuzda, ana dilimizle kutlayabiliyoruz yazısını sergiledi.

Hakkımızda zafer

Ayrıca Kontrol Et

Hükümlülerden Adalet Ormanı’na 3 Bin Fidan…

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “Ağaçlandırma ve Koordinasyon Projesi” kapsamında Adana’da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + three =