Son Dakika
20 Kasım 2018 Salı

Fetö Operasyonunda Gözaltına Alınan 7 Kişi Adliyeye Sevk Edildi…

20 Ekim 2018 Cumartesi, 14:51

Polisin FETÖ’den gözaltına aldığı 3’ü eski asker, 2’si eski polis öğrencisi, 2’si de polislik mesleğinden ihraç edilen 7 kişi adliyeye sevk edildi.
Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, geçmiş dönemde yaptığı operasyonlar gözaltına alınan zanlıların verdiği ifade doğrultusunda terör örgütü FETÖ’yle bağlantılı kişilerin isimlerini belirledi. KOM ekipleri, Banka Asya’da hesapları bulunan şüphelilerin ankesörlü telefondan ardışık arama yapılarak görüşüldüğünü de tespit etti. Polis, örgüt üyelerini yakalamak için harekete geçti.
İstanbul’da belirlenen adreslere 17 Ekim günü operasyon düzenleyen polis, R.A.Y, M.T.D., V.Ö., H.B., A.K., İ.O. ve Ş.A.’yı gözaltına aldı. Zanlılardan 2’sinin polislikten ihraç edildiği 2’sinin polis okulunda öğrenci olduğu 3’ünün de askeri okulda öğrenci olduğu ortaya çıktı.
Şüphelilerin bazılarının suçlamaları kabul etmediği bazılarınınsa etkin pişmanlık yasasından yararlanarak bildiği her şeyi anlattığı öğrenildi. Zanlılar, ifadelerin ardından adliyeye sevk edildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.